tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 3 listopada 2014

" Klub Poszukiwaczy Przygód" - Agnieszka Stelmaszyk - recenzja

Okładka książki Klub Poszukiwaczy PrzygódKlub Poszukiwaczy Przygód - czterej koledzy, Przemek, Rodzynek, Bazyl i Muffin. Ich rodzice koniecznie chcieli ich zapisać na pozalekcyjne zajęcia, jednak chłopakom żadne nie przypadły do gustu, więc postanawiają założyć własne stowarzyszenie i spotykać się w piwnicy Przemka.

Na pierwszy ogień pójdzie sprawa drogocennych obrazów skradzionych z muzeum. Włamywacze zostawili zagadkowy list, a chłopcy są pewni, że tylko oni mogą rozwiązać tę zagadkę...

Książka bardzo przypominała mi kultowego Mikołajka - Muffin przypomina mi żarłocznego Alcesta, chłopcy nie lubią nauki i wyczuwa się ten specyficzny "dziecięcy i beztroski " klimat. 

Akcja jest ciekawa, czyta się przyjemnie, czytelnik się nie nudzi, bo ciągle się coś dzieje, ale mimo wszystko czegoś mi tu brakuje. Możliwe, że jestem na ten typ książki po prostu za stara (chociaż Mikołajka wciąż czytam z przyjemnością). Tak więc- książkę polecam jednak dla czytelników w przedziale wiekowym 8-10, a nie 13-15. 


Sheri, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz