tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 17 listopada 2014

" Zdarzyło się" - Włodzimierz Kalicki - recenzja

Włodzimierz Kalicki jest autorem niezwykłej książki, pt. „Zdarzyło się”. Utwór został wydany w 2014 roku nakładem wydawnictwa Znak w Krakowie.

Zdarzyło się
Autor stworzył bardzo ciekawą kronikę, w której uwzględnia wszystkie dni w roku i opisuje ciekawe, dramatyczne czy przełomowe wydarzenia. Przez ten zabieg książka przyjmuje postać pewnego rodzaju kalendarza. Włodzimierz Kalicki w postaci krótkich reportaży przybliża czytelnikowi niezwykłe historie począwszy od starożytności, aż po czasy współczesne. „Zdarzyło się” czyta się szybko i z ogromną przyjemnością. Jest to ciekawa i wciągająca lekcja historii, w której autor nie zanudza czytelnika datami czy zbędnymi informacjami lecz w sposób bardzo interesujący przybliża przełomowe wydarzenia w dziejach ludzkości.

Książka Włodzimierza Kalickiego należy zdecydowanie do najgrubszych jakie czytałam (ma prawie 1200 stron!). Ta grubość nie stanowi jednak problemu, ponieważ utwór można czytać na wiele sposobów. Od początku do końca, od końca do początku, otwierać na przypadkowej dacie czy zacząć od ważnych dla siebie wydarzeń, np. dacie urodzin czy ważnych rocznice.

Autor niekoniecznie opisuje wydarzenia, które wszystkim czytelnikom kojarzą się w sposób oczywisty, i tak przy dacie 1 września nie znajdziecie opowiedzianej historii wybuchu II wojny światowej.
Warto również wspomnieć o bardzo ładnym i starannym wydaniu książki. Twarda okładka, liczne ilustracje obrazujące opisywane wydarzenie sprawiają, że po ten utwór sięga się jeszcze chętniej.

Książkę autorstwa Włodzimierza Kalickiego pt. „Zdarzyło się” polecam wszystkim tym którzy historie zawsze kojarzyli z datami i nudnymi wydarzeniami. Ten utwór na pewno pokaże wam nowe spojrzenie na dzieje ludzkości.


Polecam,

Tilia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz