tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 1 grudnia 2014

"Kubatu. I tak nie uwierzysz!" - Jakub Syty - recenzja

Kubatu. I tak nie uwierzysz - Syty JakubKomiks nagrodzony w pierwszej edycji konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Został stworzony przez Przemysława „Surpiko” Surmę, który narysował kolorowy świat żyjących maskotek, oraz Jakuba Sytego, który jest autorem całej historii.

„Kubatu. I tak nie uwierzysz!” to opowieść o dużym już, bo siedmioletnim chłopcu, który pewnego wieczoru, idąc spać, odmawia zabrania ze sobą do łóżka maskotki. Przecież taki, prawie dorosły już chłopiec nie będzie spał z pluszakami, pff. Jednak w chwili, gdy mama wyszła i drzwi do pokoju się zamknęły, rzucony w kąt Kubatu powoli się podnosi i kieruje swe kroki ku wyjściu. Kai jest w szoku. Nie może dopuścić, by jego ulubiona maskotka, jego przyjaciel, tak po prostu odszedł. Zdeterminowany decyduje się towarzyszyć Kubatu w drodze do zamku czarnoksiężnika, który go stworzył.

Historia jest ciekawa, choć bardzo mało realistyczna - dla dzieci wprost idealna! Kolorowe obrazki przykuwają wzrok, a wesoła postać Kubatu prowadzi małego czytelnika przez świat komiksu. Bohaterowie poznają wyjątkowe wynalazki, a Kai dowiaduje się, z jakiego powodu czarnoksiężnik wysyła żywe maskotki do dzieci.

Podczas lektury, a nawet samego oglądania obrazków, przenosimy się do krainy dzieciństwa, gdy każdy miał ulubioną maskotkę, z którą trudno mu było się rozstać.


Ananaska, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz