tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 7 stycznia 2015

„Dom Thurstonów” - Danielle Steel - recenzja

Danielle Steel jest jedną z najbardziej znanych autorek książek literatury kobiecej. Napisała ponad 120 książek, które są bestsellerami mimo upływu lat. Znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa, dzięki ogromnemu nakładowi wydanych powieści. Prywatnie Steel jest matką dziewięciorga dzieci, udziela się również charytatywnie.

Dlaczego każda książka Danielle Steel osiąga tak ogromny sukces? Po przeczytaniu „Domu Thurstonów” nie mam wątpliwości, czym autorka urzeka czytelników na całym świcie: niezwykłą wrażliwością, wyczuciem i wspaniałym talentem pisarskim. Niebanalna akcja, pełna wątków pobocznych, które w pewnych momentach okazują się być kluczowe, trzyma w napięciu do ostatniej strony. Bliscy czytelnikom bohaterowie, od których można się wiele nauczyć, opisani są tak, że niemal czujemy ich radość, tęsknotę czy ból. A wszystko ujęte w wyśmienitym stylu, świadczącym o ogromnym talencie, wznoszącym powieść obyczajową do rangi dzieła.

Jeremiah Thurston stał się bogaczem dzięki swojej przedsiębiorczości i ciężkiej pracy. Dobrze sytuowanemu, ponad czterdziestoletniemu właścicielowi sieci kopalni, nie powinno brakować już niczego. No, może poza żoną i gromadką dzieci. Kiedy poznaje młodziutką Camille, zakochuje się w niej do szaleństwa. W prezencie ślubnym ofiarowuje jej wspaniałą rezydencję – tytułowy Dom Thurstonów. Małżeństwo okazuje się jednak nieszczęśliwe, a wkrótce po narodzinach córeczki Sabriny, Camille ucieka. Zrozpaczony ojciec porzuca rezydencję.

Życie Sabriny na początku toczy się bajkowo, jednak pewnego dnia dramatyczne wydarzenie zupełnie zmienia jej losy. Dziewczyna musi pokonać liczne przeciwności w walce o swoje dziedzictwo i szczęście. 

Czy w męskim świecie znajdzie się miejsce dla przebojowej młodej kobiety? 
Jak pogodzić wyczerpującą pracę z życiem rodzinnym? 
Dla kogo Dom Thurstonów stanie się w końcu przystanią, a nie miejscem ciągłych nieszczęść?

Serdecznie polecam „Dom Thurstonów” wszystkim kobietom. Jeśli spotkałyście się już z twórczością Danielle Steel, ta powieść Was nie rozczaruje. Jeżeli natomiast nie czytałyście wcześniej książek tej autorki – najwyższy czas, aby rozpocząć i przekonać się, dlaczego jest tak cenioną pisarką. Jestem przekonana, że nie będziecie żałować! Objętość (616 stron) nie powinna Was przerażać – pochłoniecie stronę po stronie w szokującym tempie, rozkoszując się solidną dawką przyjemności czytania.

Przeczytajcie koniecznie!

Tania, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz