tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 20 marca 2015

"Lekkość" - Anna Starmach - recenzja

Anna Starmach - jurorka Master Chefa, absolwentka francuskiej szkoły Le Cordon Bleu, znana zarówno z programów kulinarnych (min. Szybkie 25), jak i książek. Osobiście często widziałam rzeczy, które gotuje i wyglądały przepysznie. Jednak nigdy nie podejrzewałabym jej o wydanie książki o zdrowym odżywianiu. Ale jak widać, nawet ona uległa powszechnej modzie na bycie fit.

Okładka książki LekkośćW książce znajdziemy jadłospisy na 5 tygodni (60 przepisów), 15 zestawów ćwiczeń, oprócz tego wiele porad nie tylko od samej autorki, ale także jej dietetyczki i trenerki personalnej, która pomogła jej zgubić zbędne kilogramy Marii Kruczek. Ćwiczenia są precyzyjnie opisane, dostosowane do poziomu osób początkujących, niemających wcześniej do czynienia z aktywnością fizyczną. Przepisy nie są może szalenie odkrywcze, ale wydają się proste, smaczne, przygotowane z tanich i łatwo dostępnych składników, i oczywiście zdrowe. 

Książka jest ładnie wydana, przejrzysta, podoba mi się jej forma i to, że przed każdym tygodniem, autorka opisuje swoje doświadczenie w tym czasie. Jednak, mimo wszystko, nic jej nie wyróżnia na tle innych książek o zdrowym stylu życia i wydaje mi się niemal lustrzanym odbiciem publikacji: ,,Żyj zdrowo z Anną Lewandowską" i ,,Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską". Mimo ładnej grafiki, wydaje mi się ona niemal identyczna jak w pierwszym przypadku i nawet zdjęcia (np. w obydwóch przypadkach, Anna siedzi zamyślona nad kubkiem z kawą) są bardzo podobnie zrobione i rozplanowane. 


Może i Anna Starmach Ameryki nie odkryła ze swoimi zasadami zdrowego życia, ale jeżeli źle się odżywiasz i spędzasz całe dnie na kanapie, to z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że ta książka z pewnością pomoże ci odpowiednio jeść, zażywać odpowiednią ilość ruchu i być szczęśliwym. 

Sheri, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

1 komentarz:

  1. Podoba mi się ta książka, szkoda tylko, że nie ma przy potrawach podanych kalorii.

    OdpowiedzUsuń