tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 4 marca 2015

"Władca piasków" - Eliza Drogosz - recenzja

Okładka książki Władca piaskówCzy jesteście gotowi na podróż poza granice Waszej wyobraźni?  Pojedźcie na obóz w samym sercu pustyni i poznajcie pradawnych bogów Egiptu. Rozwikłajcie zagadkę, komu warto wierzyć, a kto jest przeciwko Wam? To wszystko znajdziecie w debiutanckiej książce młodej krakowskiej licealistki Elizy Drogosz, pod tytułem „Władca piasków”.

Zwykła nastolatka z Krakowa i tajemniczy chłopak z Francji stają naprzeciw nazbyt miłego dyrektora obozu, a jak się potem okaże, i reszcie uczestników. 

Dlaczego? 
Co kryją tajemnicze małe budynki i jaki cel mają wyzwania stawiane młodzieży?

Sona, uczennica z Krakowa, pod wpływem nieszczęśliwego wypadku siostry decyduje się na wyjazd na egzotyczny letni obóz w Egipcie. Potajemnie marzy o magicznej przygodzie. Nawet nie wie, jak bardzo blisko jest realizacji marzenia, i jak bardzo zmieni to jej życie.

Oliver, a właściwie Briant de Ramen, poszukiwany morderca, również pojawia się na obozie. Jednak jego celem jest tajemniczy Amulet Ozyrysa. Nikt nie rozpoznaje młodocianego przestępcy, oprócz Sonii. Czy jego sekret jest bezpieczny?

Książka jest bardzo ciekawa, jednak wyczuwa się inspirację „Kronikami rodu Kane” autorstwa Ricka Riordana.  Pomimo tego akcja jest wartka i wciągająca. Prosty język dodatkowo sprawia, że opisane wydarzenia i opisy bohaterów angażują czytelnika.

Jestem pełna podziwu dla młodej pisarki za pomysł poprowadzenia akcji książki. W niesamowity sposób wiedzie czytelnika, co chwile zmieniając jego osądy. Wystarczy jedno zdanie i znowu stajemy na linii startu.
Z niecierpliwością czekam na kontynuację „Władcy piasków” i na dalsze losy Sonii i Olivera.

Polecam serdecznie

Dydelf, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Poligraf.

2 komentarze:

  1. Przeczytałam "Władcę Piasków", zainspirowana wszelkimi opiniami na jej temat (głównie negatywnymi).
    Może jest pisana lekko chaotycznie, ale warta przeczytania. Polecam głównie nastolatkom i miłośnikom kultury egipskiej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa książka napisana przez młodą autorkę. Czyta się lekko i przyjemnie losy bohaterów w Egipcie.

    OdpowiedzUsuń