tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 11 czerwca 2015

"Miga mi. Graj z Bolkiem i Lolkiem" - recenzja

GrajzBiL_MigaMi_500pcxKolorowa książeczka z grubej tektury przyciąga wzrok, a razem z nim łapki dziecka. Pięć plansz, z których każda jest inna, przedstawiających lokomotywę, konika na biegunach, czy samochód, czynią zabawę z książką bardzo ciekawą i absorbującą czas malucha.

Ale o co tak w ogóle chodzi? Na planszach w różnym kształcie są narysowane mniejsze obrazki, natomiast na paskach u góry i dołu strony część z nich, które należy odnaleźć na stronie. To właśnie wyzwanie dla dzieciaków – odnaleźć wszystkie kolorowe piłeczki, nożyczki, misie i wiele, wiele innych! A co jeśli już wszystkie obrazki z listy zostaną znalezione? Wystarczy wyszukać i narysować swój własny pasek poszukiwanych kształtów.

Pełna kolorów i fantazji zabawa dla kilkuletnich dzieci. Na okładce autorzy sugerują wiek 3-5 lat, aczkolwiek mojej pięciolatki, na której książeczka była testowana, zabawa nie do końca porwała, bo poszukiwania kolorowych obrazków okazało się po prostu zbyt łatwe. Pomysł stworzenia takiej wręcz interaktywnej książki-gry jest bardzo trafny. Myślę, że szczególnie młodsze dzieci, w wieku około 2-4 lat, zapałają radością na jej widok.

Co istotne, to świetny sposób na naukę poprzez zabawę. Poznawanie kolorów i różnorakich kształtów przyprawi dzieciaki o niezły zawrót głowy, objawiający się wybuchami śmiechu i uśmiechem na twarzy.


Ananaska, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz