tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 9 czerwca 2015

„Wiem, co jem – przepisy z programu” - Katarzyna Bosacka i Aleksandra Misztal

Wiem co jem Przepisy z programu - Książki kucharskieNa początek należy wspomnieć, że jedna z autorek tej książki, Kasia Bosacka, jest prowadzącą programu „Wiem, co jem” emitowanego w stacji TVN Style. Książka powstała w oparciu o tę serię. 

Autorki proponują 70 przepisów, w których postawiono na naturalne składniki i brak chemii.
Co do formy, w jakiej przepisy są przedstawione – przy każdym z nich znajduje się „ciekawostka” o potrawie lub jej składniku, zachęcające zdjęcie, lista składników oraz sam, nieskomplikowany i przejrzysty przepis. W książce znajduje się także spis treści, gdzie przepisy zostały posegregowane zgodnie z kolejnością alfabetyczną oraz na poszczególne działy, z przepisami trudniejszymi i tymi łatwiejszymi. Znacznie ułatwia nam to wyszukanie czegoś dla siebie. 

Ja wybrałam i ugotowałam:
- „Grzybki” – szybkie placki ziemniaczane;
- wodę smakową;
- krówki;
- zdrowe batony;
- zupę-krem z zielonego groszku.

Efekty mojej pracy – smaczne, przyjemnie wyglądające dania, których przygotowanie wbrew pozorom nie zajmuje dużo czasu (chyba, że wzięlibyśmy się za coś trudniejszego, jak np. ciasto), a co najważniejsze: łatwe w przyrządzeniu. Potrzebne składniki wchodzące w skład większości potraw ma się już w domu, więc nie musimy się obawiać, że do „produkcji” wybranej z nich trzeba użyć jakiegoś bardzo drogiego i egzotycznego.

Nie rozpisując się, gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy w wolnym czasie lubią gotować lub chcieliby zacząć swoją kulinarną od czegoś „miłego”.


Almette, 14 lat

Książkę do recenzji otrzymaliśmy od Grupy Wydawniczej Publicat. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz