tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 4 września 2015

"Maszyna do pisania" - Katarzyna Bonda - recenzja

Okładka książki Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania
Katarzyna Bonda nie bez powodu nazywana jest królową polskiego kryminału. Napisała 10 książek, wprowadziła nowy typ detektywa i otrzymała wiele zasłużonych nagród. Teraz postanowiła pomóc początkującym pisarzom, pisząc o tym jak pisać. 

Książka jest podzielona na rozdziały takie jak np. bohater, fabuła czy dialog. Po każdym, jest kilka ćwiczeń, które autorka rekomenduje wykonać, szczególnie, jeżeli w pisaniu stawiamy dopiero pierwsze kroki. Są one niezwykle pomocne zarówno w utrwaleniu właśnie zdobytych informacji jak i wykorzystaniu ich w praktyce. Jeżeli ktoś nie ma zamiaru zabierać się za pisanie, to nie ma sensu sięgać po tę książkę. 

Poradnik jest zbiorem niezwykle skondensowanej i użytecznej wiedzy. Autorka powoli przeprowadza czytelnika przez pierwsze kroki tworzenia własnego dzieła i doprowadza do tzw. "literackiej ciąży". Jest to naprawdę duże ułatwienie, ponieważ mamy podane praktycznie na tacy wszystkie kroki, należy tylko je wykonać.Gdybyśmy sami próbowali się za to zabrać, byłoby nieporównywalnie ciężej. A tak, rozpoczęcie pisania własnej książki nie jest aż taką drogą przez mękę.

Polecam każdemu, kto chce, ale  nie wie jak się zabrać za własną powieść.


Sheri, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MUZA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz