tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 13 stycznia 2016

"Bolek i Lolek. Szalony pościg" - Rafał Witek - recenzja

Okładka książki Bolek i Lolek. Szalony pościg
Rafał Witek polski autor powieści, wierszy i słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Ukończył Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu. W 1997 był stypendystą UNESCO w dziedzinie twórczości poetyckiej. W 2004 r. zwyciężył w konkursie na powieść dla dzieci wydawnictwa Znak. Od 2006 r. współpracuje z magazynem dla dzieci "Świerszczyk". Oprócz twórczości dziecięcej publikował także tomy wierszy dla dorosłych oraz felietony i recenzje na portalu qlturka.pl.

"Bolek i Lolek. Szalony Pościg" to kolejna, ciekawa przygoda dwóch chłopców. Spędzają oni wspólnie z rodzicami wakacje nad morzem, na których okropnie się nudzą. Szczególnie Bolek, który próbuje wymyślić sobie jakieś zajęcie.  Korzystając z telefonu, przypadkowo uruchamia Automatyczny Generator Akcji. Od tej pory zaczyna się ich przygoda. Na plaży pojawia się dmuchany banan. Pies porywa ukochaną lalkę Mani. Chłopcy próbując uratować zabawkę koleżanki ruszają w pościg i wpadają do dziury, w której pies zakopał swoją zdobycz. Niespodziewanie lądują w Australii.

Czy uda im się wrócić?
Czy odzyskają lalkę koleżanki?
Jakie przygody czekają na nich w Australii? 

Książka oprócz wspaniałej historii Bolka i Lolka zawiera również ‚‚Przewodnik Podróżnika''. Znajdziemy w nim interesujące zagadki, krzyżówkę i informacje geograficzne. Na koniec książki znajduję się również dyplom podróżnika.

Wydawnictwo Znak kolejny raz zaskakuję nas wspaniałymi przygodami Bolka i Lolka. Książka jest bardzo ciekawa, zawiera kolorowe ilustrację cieszące oko oraz atrakcyjny dodatek na końcu lektury. Mimo, iż bohaterowie znani są już od pokoleń, wciąż zaskakują nowymi pomysłami.


Gorąco polecam!

Alexis, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

2 komentarze:

  1. Bolek i Lolek - stare dobre czasy :)

    Pozdrawiamy gorąco i zapraszamy do nas :)
    rodzinne-czytanie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Świat bez Bolka i Lolka byłby ubogi! Każde dziecko powinno przeczytać przygody tych dwóch przemiłych braci :) Książka jest ładnie wydana, z miłymi dla oka ilustracjami, ciekawie napisana. Rozdziały są krótkie więc nawet młodsze dzieci nie znudzą się przy czytaniu. Gorąco polecam :)

    OdpowiedzUsuń