tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 1 marca 2016

"Strażnicy. T. 1 : Szkatułka i wieża" - Ted Sanders - recenzja

Strażnicy. Tom 1. Szkatułka i ważka - Sanders Ted
,,Strach, to głaz, który pchamy. Niechaj twój będzie lekki.''


Horacy F. Andrews w drodze do domu spostrzega sklep z szyldem, na którym znajduje się jego imię i nazwisko. Wiedziony ciekawością, podejmuje szybką, nieco szaloną jak na niego, decyzję. W ostatniej chwili wyskakuje z autobusu, by zajrzeć do sklepu. Tam dostaje niecodzienny podarunek. Jednak dopiero następny prezent odmieni jego życie na dobre...

Horacy odkrywa inny świat. Świat Strażników, przedmiotów o niezwykłych właściwościach, niesamowitych historii, ale i mrocznych Odszczepieńców, zdrady i strachu. Poznaje też smak prawdziwej przyjaźni, w której nie brakuje poświęceń.
Nie ma odwrotu. Czasami, gdy raz decydujesz się na jakiś krok, nie możesz się cofnąć.

Oby było warto wykonać ten ruch.

Ted Sanders to Amerykanin. Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign. Tam też mieszka wraz z rodziną. W 2012 roku Narodowa Fundacja Literatury przyznała mu stypendium.

Sanders stworzył ciekawych bohaterów, choć nieco młodych (po 12 lat). Osobiście wolałabym, żeby byli nieco starsi, lecz to już kwestia indywidualna. Historia ciekawa, odpowiednia dla czytelników w wieku mniej więcej od 10-14 lat, więc myślę, że to idealny prezent dla młodszego rodzeństwa i nie tylko. 

Polecam!Katia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz