tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 15 kwietnia 2016

"Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby" - Anne Humbert, Émilie Albertini - recenzja

Okładka książki Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderobyOkładka woła: „Jak zachować swój styl w każdej sytuacji?”. Nie zawsze będzie to takie proste. Musisz lecieć na eleganckie rodzinne przyjęcie, a nie chcesz porzucać ulubionych czarnych podkoszulków z zespołami metalowymi? „Bądź chic!” znajdzie ci coś w zamian. Od miesięcy katujesz się ćwiczeniami na siłowni, ale nie widać zbyt wielkich efektów a chciałabyś się pochwalić wyrobionymi pośladkami? Wybierz odpowiednie jeansy. A może po prostu chciałabyś wpuścić trochę świeżego powietrza do swojej szafy i dowiedzieć się jak wyeksponować atuty swojej sylwetki? Zapraszam do lektury.

Émilie Albertini i Anne Humbert stworzyły poradnik - niezbędnik każdej kobiety. Podpowie co na siebie założyć na różne okazje, jak łączyć kolory, jaki krój będzie pasował do jakiej sylwetki i co każda kobieta powinna mieć w szafie. Émilie Albertini jest francuską dziennikarką modową. Na swoim instagramie therealemiliealbertini i blogu poleca obserwującym ją dziewczynom codzienne stylizacje z ubrań, które są łatwo dostępne w sklepach dookoła nas, a nawet we własnej szafie, która pęka w szwach, a my i tak nie mamy się w co ubrać.

„Bądź chic! tajemnice kobiecej garderoby” to bardzo elegancki niezbędnik, dzięki któremu każda czytelniczka zmieni spojrzenie na siebie. Ilustracje Stephanie Rousseau ożywiają go i zachęcają do lektury. Mimo wielu ciekawostek na temat codziennego ubioru  - nie tego z górnej półki, lecz dostępnego dla każdej kobiety (!), jest to też wyjątkowa książka o historii mody. Dowiemy się m.in. w jaki sposób „mała czarna” wyewoluowała od ubioru pogrzebowego aż do symbolu seksapilu, całkowicie zmieniając swoje przeznaczenie.

Książka jest wydana bardzo estetycznie, jasna kolorystyka, proste rysunki przedstawiające sens każdego z rozdziałów, sprawiają, że całość jest bardzo przejrzysta i łatwa w odbiorze. Co było dla mnie bardzo ważne to, że autorki, mimo swojego francuskiego pochodzenia nie przedstawiły nam tutaj stylizacji z największych paryskich wybiegów, ale zestawy na co dzień i od święta dla każdej kobiety. Oprócz porad „co ubrać?” poradnik zawiera także wiele przydatnych wskazówek odnośnie przechowywania odzieży, prania jej, odświeżania i co zrobić z niepotrzebnymi już ciuchami.

Émilie Albertini i Anne Humbert polecają multum różnorodnych blogów modowych, czy stron internetowych z ciekawymi artykułami, po przeczytaniu których każda czytelniczka będzie mogła zabłysnąć w towarzystwie doradzając koleżance chociażby drobiazg, ale bardzo istotny na ciuchowych zakupach. 

Polecam!

Ananaska, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. 

2 komentarze: