tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 16 maja 2016

"Smakowita Ella" - Ella Woodward - recenzja

Okładka książki Smakowita Ella. Cudowne produkty i przepyszne jedzenie, które pokochacie ty i twoje ciałoDzisiaj temat diet jest bardzo modny, głównie ze względu na rosnącą plagę otyłości. Ludzie ze wszystkich sił starają się znaleźć sposób na to, żeby poradzić sobie z rosnącą wagą. Jednak równocześnie nie chcę rezygnować ze smaku, ani też nie zamierzają spędzać w kuchni połowy swojego życia. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi Elle Woodward

"Smakowita Ella" to doskonała lektura nie tylko dla osób stosujących dietę roślinną, bezglutenową, ale również dla osób jedzących "normalnie". 

Autorka opowiada o tym, jak dieta zmieniła jej życie i wielokrotnie podkreśla, że nawet małe kroczki i stopniowe zmiany są dla naszego organizmu odczuwalne. Ponadto w książce opisane są wszystkie kluczowe produkty, które wykorzystuje w swoich przepisach. Czytelnik może więc dowiedzieć się więcej na temat produktów, które posiada lub które zamierza zakupić. Małym minusem jest to, że wiele produktów wymienionych w książce jest drogich, trudno, lub w cale niedostępnych. Jednak na to już autorka nie może nic poradzić. A składniki opisane w książkach są bardzo wydajne, więc suma summarum, przepisy nie są aż tak kosztowne. 

W książce można znaleźć receptury na dania bardzo proste, ale niesamowicie smaczne. Gorąco polecam każdemu, kto zwraca uwagę na to, co codziennie zjada.


Sheri, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz