tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 19 lipca 2016

"Ruby po drugiej stronie" - Nora Raleigh Baskin - recenzja

Okładka książki Ruby po drugiej stronieNora Raleigh Baskin pochodzi z Nowego Jorku. Gdy miała zaledwie trzy latka, jej matka popełniła samobójstwo. Możliwe, że właśnie to wydarzenie tak mocno wpłynęło na tematy, jakie wybrała dla swojej twórczości.

Ruby nie ma lekko w życiu. Poszukuje przyjaźni, akceptacji wśród rówieśników. Pragnie szczerej relacji z inną osobą. 

Jak jednak ma to zrobić, gdy ciąży jej tajemnica dotycząca matki? 
Jak ma zbudować prawdziwe uczucie, gdy sama nie potrafi wyjawić sekretu? 

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w końcu poznaje dziewczynkę, która mogłaby zostać jej przyjaciółką. Wydaje się, że może w końcu Ruby znalazła właściwą osobą.

Jednak czy zdecyduje się na wyjawienie tajemnicy?
Jeśli tak, to czy ta dziewczynka okaże się godna tego zaufanie?
I w końcu, czy Ruby będzie w stanie zaakceptować siebie, taką jaką jest?

Nora Raleigh Baskin nie wybrała łatwego tematu. Nie dość, że porusza temat dziecka, które ma tylko jednego rodzica, to dorzuciła do tego pobyt tego jedynego rodzica w więzieniu. To trudna sytuacja. Nierzadko, nawet dorosłym trudno jest unieść taki ciężar. Strach przed odrzuceniem, podjęcie decyzji czy chce się poznać powód przebywania tej osoby w więzieniu... O dziwo, autorce udało się przedstawić ten temat w sposób moim zdaniem dość przystępny dla czytelników. Nie zagłębiała się zbyt głęboko w psychikę głównych bohaterów. Historia ciekawa. Choć temat niełatwy, to Nora Raleigh Baskin poradziła sobie z nim znakomicie. Cóż więcej mówić? Myślę, że mogę z czystym sercem polecić tę książkę Waszemu młodszemu rodzeństwu. Może nada się na prezent w sam raz na uczczenie rozpoczęcia wakacji?

Katia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Linia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz