tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 27 października 2016

"Paryska żona" - Paula McLain - recenzja

Okładka książki Paryska żonaPaula McLain sięga do młodzieńczych lat życia znanego, amerykańskiego pisarza, który stał się ikoną lat 20 - Ernesta Hemingwaya oraz Hadley Richardson, jego pierwszej żony oraz największej miłości. 

Autorka w absolutnie doskonały sposób ukazuje ich historię, problemy i wydarzenia z życia. Bohaterowie stali się jedną z najbardziej intrygujących par ostatniej dekady. Nieraz może wydawać się, że życie sław usłane jest różami. Dzięki tej książce, wszystko zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni i utwierdza w przekonaniu, że nic nie jest takie, jakie się wydaje. 

Hadley Richardson i Ernest Hemingway spotkali się na jednej z wielu imprez. Od początku połączyła ich jakaś tajemnicza siła. W tym wszystkim kryło się coś więcej. 

Czy to przypadek czy przeznaczenie złączyło tych ludzi ku sobie? 

Jedno jest pewne - zwykłe spotkanie zrodziło się w wielką, pełną wzlotów i upadków historię miłosną dwojga, zakochanych w sobie po uszy ludzi. Początkowo wszystko układało się jak w jednym z idealnych filmów romantycznych - ślub jak z bajki, cudowne chwile i wspaniałe wspomnienia. Z czasem jednak młoda para doznała pierwszych rozterek, kłótni i zdrad, co na zawsze odmieniło ich małżeństwo. Imprezy, alkohol oraz zabawa niezwykle kontrastują się z trwającą wojną. Dzięki dramatycznej przeszłości Ernesta, wydarzenia z okresu wojennego ciągną się za nim nieustannie. Dzięki temu kontrastowi, ze strony autorki, udaje się uzyskać niebanalną i ciekawą historię. 

Książka pochłania czytelnika od początku do końca. Dzięki niej odkrywamy życie Hemingwaya oraz jego pierwszej miłości od podszewki. Stajemy się obserwatorem i zarazem uczestnikiem wydarzeń w jego szalonym życiu.

"Paryska żona" jest idealną pozycją dla miłośników romantycznych historii oraz lekturą obowiązkową dla osób, które chcą dowiedzieć się o wielkim pisarzu jak najwięcej, poznać jego prawdziwą, zaskakującą historię. Serdecznie ją polecam i zachęcam do przeczytania.

Sandra, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Między Słowami. 

2 komentarze:

 1. Czemu nie :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki z romantycznym wątkiem oraz poruszające temat przeznaczenia :). Bardzo fajnie piszesz recenzję, właśnie założyłam bloga o książkach, więc czytanie takich dobrych recenzji jest dla mnie przykładem :). Pozdrawiam, Natalia ;D

  OdpowiedzUsuń