tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 9 listopada 2016

,,Nagroda pocieszenia" - Adam Lang - recenzja

Okładka książki Nagroda pocieszeniaBiorąc do ręki książkę pt. ,,Nagroda pocieszenia" Adama Langa miałam nadzieję, że będzie to interesująca i godna polecenia książka, ale że aż tak, to się na prawdę nie spodziewałam.
    
Książka opowiada o dorastającym Kubie i jego problemach w szkole, w domu i nie tylko. Główny bohater to chłopak, który raczej nie ma powodzenia u dziewczyn, a kiedy już jakiejś się spodoba, to pojawiają się liczne problemy. Jednak, gdy zaczyna naukę w publicznym liceum poznaje Darię, która okazuje się być pierwszą prawdziwą miłością Kuby, niestety po pewnym czasie, staje się coś zupełnie nieoczekiwanego. Do klasy chłopaka dołącza Kaja, która z początku nie przyciąga jego uwagi. Po udzieleniu jej kilku korepetycji z historii, Kubeł (tak mówili do niego kumple) dostrzega w niej uroczą i miłą dziewczynę. Ale tu pojawia się kolejna przeszkoda. Najlepszy przyjaciel Kuby, Trotyl, zostaje chłopakiem Kai. Bohater zmaga się więc z niełatwą sytuacją, chodzi z Darią, której już nie kocha, podoba mu się Kaja, ale nie może jej poderwać, gdyż zasady są jasne: ,,nie ruszamy dziewczyn kumpli". Nieprzemyślane słowa i czyny Kuby mają niemiłe dla niego konsekwencje.
        
Bardzo się cieszę, że taka książka jak ,,Nagroda pocieszenia" powstała. Lektura pisana jest narracją pierwszoosobową, przez co jeszcze lepiej można się utożsamić z bohaterem, przeżywać to co on i rozmyślać, co by się zrobiło na jego miejscu. Młodzieżowy język, jakim autor się posługuje sprawił, że jeszcze lepiej czytało mi się o przygodach Kuby. Fabuła jest tak wciągająca, że choćby się chciało, to nie można oderwać wzroku, aż do ostatniej kartki. Oprócz tego książka zawiera wiele rad dla młodzieży, dotyczących życia, dlatego polecam tę lekturę młodzieży w wieku dojrzewania.
       
Mam nadzieję, że zachęciłam Was do przeczytania tej wspaniałej pozycji. 

A może życie Kuby trochę przypomina Wasze? Przekonajcie się o tym sami.


Marlena, 13 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. 

2 komentarze:

 1. Słyszałam, ze to bardzo dobra książka biblioterapeutyczna. Warto ją polecać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Może się skuszę ;)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas 😍
  Świat oczami dwóch pokoleń

  OdpowiedzUsuń