tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 2 grudnia 2016

"Primabalerina" - Dorota Gąsiorowska - recenzja

Okładka książki Primabalerina„Primabalerina” to trzecia książka Doroty Gąsiorowskiej. Główną bohaterką powieści jest trzydziestodwuletnia kobieta - Nina, która wychowała  się w sierocińcu prowadzonym przez siostry zakonne. Pracuje w domu spokojnej starości jako księgowa. 

W ośrodku poznaje osiemdziesięcioletnią staruszkę Irmę, z którą pomimo skomplikowanego charakteru łączą  ją szczególne więzi. Pewnego dnia otrzymuje od kobiety tajemniczy prezent, o którym ma się wkrótce dowiedzieć czegoś więcej. Niestety śmierć Irmy miesza wszystko. Dziewczyna nie przypuszczała, że odejście kobiety będzie początkiem czegoś nowego. Przyjmując podarunek nawet nie przypuszcza, że nie będzie to drobny prezent, ale stara, duża kamienica we Lwowie, której jest jedyną właścicielką. W tej chwili dziewczyna zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę nic nie wiedziała o zmarłej kobiecie i były sobie zupełnie obce, pomimo dużej ilości czasu spędzanego razem. W życiu Niny pojawia się również mężczyzna - Igor, a w spadku od Irmy otrzymał książki. Między nimi zaczyna rodzić się przyjaźń i wspólnie po długich namowach Igora wyruszają w podróż do Lwowa, która zmienia ich życie na zawsze. Docierają do starego mieszkania Irmy, które skrywa wiele tajemnic.

Co Nina odkryje we Lwowie? 
Jakie tajemnice skrywa to miasto?

„Primabalerina” to wspaniała książka na jesienno-zimowe wieczory. Bogata w opisy powieść pomaga czytelnikowi jeszcze bardziej zanurzyć się w lekturze. Możemy bliżej poznać Lwów, który dla wielu z nas jest obcy. W wielu przypadkach możemy domyślić się zakończenia, ale mimo to fabuła często zaskakuje.

Bardzo polubiłam główną bohaterkę, Ninę. Każda z postaci jest inna, ma w sobie coś wyjątkowego oraz uczy nas czegoś. Również ciekawym bohaterem jest Igor, który pomimo odmiennej orientacji zasługuję na szacunek.

Bardzo polecam tę książkę wszystkim miłośnikom książek obyczajowych. Jest to wspaniała powieść o miłości, przyjaźni oraz o odkrywaniu rodzinnych tajemnic. Pozycja pozwala na chwilę przemyśleń, zaskakuje czytelnika, a także pozwala bliżej poznać miasto Lwów.

Gorąco polecam,

Alexis, 17

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Między Słowami. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza