tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 9 grudnia 2016

,,Życiem rządzi chaos’’ - Anna Bialer – recenzja

Okładka książki Życiem rządzi chaosAnna Bialer to redaktorka i tłumaczka, ale przede wszystkim autorka wspaniałej książki pod tytułem: ,,Życiem rządzi chaos”, która w niespotykany sposób ilustruje życie człowieka.
        
Główna bohaterka - Maria to kobieta po pięćdziesiątce, która usiłuje zrozumieć otaczający ją świat. Wszystko z pozoru wydaje się zwyczajne i beztroskie, jednakże od momentu wyjazdu na turnus odchudzający ze swoją przyjaciółką, jej życie nabiera wigoru, a sprawy codzienne postrzega w zupełnie nowy, nieznany sobie dotąd sposób. Pomimo faktu, iż na początku kobieta usiłuje zachować dystans i podchodzić do wszystkiego apatycznie, z biegiem czasu i tak zmienia swoje nastawienie. 

Główna bohaterka angażuje się w pisanie książki, próbując znaleźć sposób radzenia sobie z rzeczywistością i zrozumieć samą siebie, co jak sama przyznaje niejednokrotnie nie jest łatwe… Wkrótce dostrzega jednak, że wszystkie decyzje, jakie podejmuje mają wpływ na jej dalszy los, a życiem rządzi chaos, bez którego byłoby po prostu pusto. Po odkryciu tej prawdy, uzmysławia sobie, co daje jej szczęście i zaczyna żyć jego pełnią. Maria w swojej powieści obrazuje cały otaczający ją świat: swoją rodzinę, przyjaciół i tajemnice. W ten sposób pozwala wszystkim miłośnikom książek odkryć najpiękniejszą rzecz, jaką jest fakt, że fikcja literacka jest nieodzowną częścią życia.
        
Z biegiem stron czytelnik uosabia się z postacią bohaterki, ponieważ jej decyzje i zachowania pokrótce odwołują się do rozważań każdego z nas. Ponadto cała opowieść pisana jest z perspektywy kilku osób, co pomaga zarówno lepiej zrozumieć zachowania bohaterów, jak i przede wszystkim jeszcze bardziej sympatyzować z wieloma postaciami. Ta historia zawiera dużą dawkę humoru, ale również sytuacji, przy których łza kręci się w oku, przez co z całą pewnością nie można się przy niej nudzić. Ta książka to naprawdę świetna propozycja na zimowe wieczory, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, chcących poznać tok kobiecego rozumowania, dlatego gorąco polecam ją wszystkim czytelnikom.


                                                                                                                                         Julia,16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MUZA. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz