tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 5 kwietnia 2017

"Eat Pretty. Jedz i bądź piękna" - Jolene Hart - recenzja

Okładka książki Eat Pretty. Jedz i bądź pięknaPowszechnie mówi się, że wygląd nie jest ważny i, że o gustach się nie dyskutuje. Niezależnie jednak od upodobań, każdy uważa za atrakcyjne: gęste włosy, płaski brzuch i rozświetloną cerę. Wszyscy myślą, że jedynym sposobem na uzyskanie takich efektów są drogie kremy, maseczki, serum i wizyty u kosmetyczki. Tą zasadą kierowała się także Jolene Hart - redaktorka działu urodowego. 

Jednak jej cera była nieustannie poszarzała, włosy łamliwe, a humor niestabilny. Postanowiła więc zacząć działać od środka. Poprzez zmianę diety osiągnęła niesamowite rezultaty. W efekcie, powstała owa książka. Nie powiem, żeby była ona w jakikolwiek sposób rewolucyjna. Zachęca bowiem do jedzenia warzyw, owoców i rezygnacji z żywności przetworzonej. Jednak wbrew temu, co sugerują inni, nie musimy liczyć kalorii, kontrolować wielkość porcji, ważyć się ani mierzyć. Autorka próbuje zachęcić do jak najbardziej naturalnego i harmonijnego stylu życia. Wszystkie porady wydają się logiczne i instynktownie czujemy, że są one prawdziwe. 

Książka została napisana w sposób bardzo logiczny i przejrzysty. Są rozdziały o porach roku, o tym jak wpływają one na nasz organizm i jakie produkty należy wtedy spożywać. Na końcu każdego rozdziału znajdują się przepisy, które wykorzystują sezonowe produkty. Są one w miarę proste, zaś składniki są łatwo dostępne. Nie jest to kolejna książka, w której opisuje się radykalną i szaloną dietę, która często może być destruktywna dla naszego organizmu. Jest ona przypomnieniem o tym, o czym w codziennym zabieganiu zdarza się zapomnieć. Że faktycznie jesteś tym co jesz. I to, w jaki sposób się odżywiasz jest jak najbardziej widoczne, nie tylko w kwestii figury.

Sheri, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz