tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 22 maja 2017

„Antykwariat spełnionych marzeń” - Dorota Gąsiorowska – recenzja

Okładka książki Antykwariat spełnionych marzeńDorota Gąsiorowska jest autorką wielu pozycji. Co ciekawe publikacje swoich książek rozpoczęła w wieku lat czterdziestu, ale przez całe życie pisała „do szuflady”. Jej pierwszą powieścią była „Obietnica Łucji”. Napisała też „Marzenie Łucji” i „Primabalerina”. Została ogłoszona „mistrzynią literatury obyczajowej”.

„Antykwariat spełnionych marzeń” to inspirująca książka, która pokazuje nam, że nasze pragnienia mogą się spełnić i że zawsze znajdzie się osoba potrafiąca pomóc nam zapomnieć o „demonach przeszłości”.  Akcja powieści rozgrywa się w większości we współczesnym Krakowie. Główną bohaterką jest Emilia, dziewczyna kochająca książki, kawę i swoją pracę w antykwariacie na Siennej u pana Franciszka. Pewnego dnia spotyka tajemniczego człowieka o imieniu Szymon. W swoim życiu napotyka różne przeszkody.

Jak poradzi sobie nasza bohaterka?      
Czy zdoła rozwiązać mroczne tajemnice jej rodziny?

Cóż, tego musicie dowiedzieć się sami. :)

Jest to książka zapierająca dech w piersiach, porywająca, tak że nie da się od niej oderwać. Napisana „lekkim piórem”, pozwalająca wyobrazić sobie wszystkie momenty. Ja, krakowianka, dokładnie widziałam oczami wyobraźni ulice którymi szła, Rynek... – po prostu wszystko było idealnie opisane. Czułam się tak jakbym przemierzała miasto z główną bohaterką i przeżywała z nią wszystkie epizody. Jedną z rzeczy które najbardziej mi się spodobały była kreacja bohaterów, równocześnie odmienne jak i ze sobą powiązane. Każdy z bohaterów jest unikatowy, charakterystyczny. Drugą rzeczą, która zapadła mi w serce było to, że Emilia miała dwa domy i nie potrafiła żadnego z nich wybrać. To opisuje sytuację wielu ludzi. Pokazuje to, iż dom tworzą ludzie, a nie lokalizacja.

Książkę serdecznie polecam wszystkim czytelnikom. Tym starszym i tym młodszym, fanom literatury fantastycznej i nawet miłośnikom zagadek. Mnie książka bardzo się spodobała i myślę, że za niedługo sięgnę po kolejne dzieła Doroty Gąsiorowskiej. Ta pozycja pozwala odpocząć od zgiełku miasta, od codziennego wysiłku i wszystkich trosk. Jest po prostu idealna. Jeszcze raz 

Polecam!!!!

Paula, 15 lat

 Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz