tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 11 maja 2017

"Wiedźmy" - Roald Dahl - recenzja

Znalezione obrazy dla zapytania wiedźmy dahlKsiążka, którą recenzuję nosi tytuł ,,Wiedźmy", a jej autor to Roald Dahl. Jest to kolejna książka tego pisarza, jaką przeczytałam i w ogóle się na niej nie zawiodłam. Uważam wręcz, że to zdecydowanie lepsza lektura od ,,Fantastycznego Pana Lisa", która nadaje się dla czytelników w każdym wieku, aczkolwiek młodsze osoby mogłyby się nieco wystraszyć całej historii.
     
Książka opowiada o ośmioletnim chłopcu (co ciekawe w treści nie było, ani słowa o jego imieniu), który mieszka z babcią od czasu śmiertelnego wypadku jego rodziców. Babcia bohatera to wcale nie taka najzwyklejsza kobieta. Jest ona emerytowanym wiedźmologiem. Z racji tego opowiada swojemu wnuczkowi najróżniejsze informacje na temat wiedźm: jak wyglądają, jak się zachowują, jak je odróżńić od innych osób itp. Jednak mimo wszystko, chłopiec podczas zabawy spotyka... Nie jedną, a kilkadziesiąt wiedźm na czele z Arcywiedźmą. Niestety to nie kończy się dobrze...
    
Lektura bardzo wciąga czytelnika, który nie może oderwać od niej wzroku aż do ostatniej strony. Jest napisana bardzo przystępnym językiem dla współczesnej młodzieży. Litery są duże, a strony zdobią śliczne ilustracje autorstwa Quentina Blake'a, co dodatkowo umila czytanie. Moim zdaniem książki Roalda Dahla pokazują, iż z każdej sytuacji jest jakieś wyjście i nie należy się poddawać.
    
Jestem strasznie zadowolona, że sięgnęłam po książkę Roalda Dahla ,,Wiedźmy". Ta zabawna i przygodowa książka uprzyjemni dzień każdemu z nas. I pamiętajcie: wiedźmy kryją się wśród nas... Strzeżcie się!


Marlena, 13 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz