tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 26 lipca 2017

,,Cierpkie winogrona” - Bożena Gałczyńska-Szurek - recenzja

Cierpkie winogrona,,Cierpkie winogrona” to powieść autorstwa Bożeny Gałczyńskiej – Szurek, pisarki tworzącej kryminały i książki sensacyjno-obyczajowe. Jej największą pasją jest teatr, w którym realizuje swoje marzenia. Ponadto uwielbia Grecję, dlatego w swoich książkach w malowniczy sposób opisuje panujące tam zwyczaje.

,,Cierpkie winogrona” to niezwykła opowieść przepełniona miłością i tajemnicą, rozgrywającą się na Półwyspie Bałkańskim. Główna bohaterka - Paulina po śmierci swojego męża dowiaduje się, że ukochany nie pozostawił jej i córce dosłownie nic, a dodatkowo cały majątek zapisał w testamencie nieznajomemu Krzysztofowi Vanizelosowi. Kobieta po otrząśnięciu się z szoku, postanawia wyjaśnić całą sprawę związaną z dziedziczeniem i dlatego udaje się wraz z przyjaciółką do Grecji, aby odnaleźć tajemniczego spadkobiercę fortuny męża. 

Jednakże na miejscu sprawy nieoczekiwanie się komplikują, gdyż Paulina zakochuje się w niezwykle przystojnym Greku, który jak wkrótce się okazuje, skrywa przed nią nie jeden sekret i usiłuje odwieść ją od dalszych poszukiwań. Dodatkowo wszyscy zamieszani w sprawę spadkową niespodziewanie nabierają wody w usta i nie chcą udzielić Paulinie żadnych informacji. 

Co takiego ukrywa idylliczny kochanek? 
Czy gorący romans tych dwojga przetrwa? 
A może wszystko skomplikuje majątek i żądza pieniądza?

,,Cierpkie winogrona” to książka, która zachwyca czytelnika przede wszystkim pięknem i niezwykłością opisanej w niej historii. Ponadto urozmaicają ją elementy skrywanej tajemnicy i ukryte motywy działania poszczególnych bohaterów. Dodatkowo wyjątkowy sposób opisania greckiej kultury i obyczajów pielęgnowanych w tym kraju, ubarwiają całą opowieść i nadaje jej większą autentyczność. Momentami czytelnicy mogą nawet poczuć panujący tam klimat, dlatego serdecznie polecam tak lekką i przyjemną książkę, szczególnie idealną na wakacje lub inne wyjazdy.


Julia,16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz