tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 16 listopada 2017

,,Miasteczko kłamców” - Megan Miranda - recenzja

Okładka książki Miasteczko kłamcówMegan Miranda to amerykańska autorka wielu słynnych powieści młodzieżowych. Jej najnowszą książką i jednocześnie pierwszym thrillerem jest ,,Miasteczko kłamców”, która niezwykle szybko zyskała status bestsellera i poruszyła wielu znawców literatury.

,,Miasteczko kłamców” to książka, której akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku Cooley Ridge. Nie jest to jednak zwykłe miasto przepełnione codziennością, gdyż na każdym jego rogu wyczuwalny jest strach, w jego domach natomiast mieszka pełno kłamców. Oznacza to tylko jedno: że tam niczego nie można być pewnym. 

Główna bohaterka Nicolette Farrell wychowywała się tam od dziecka, dlatego też do dzisiaj zna każdy zakamarek w miasteczku, nawet mroczny las, w którym dziesięć lat temu zaginęła jej najlepsza przyjaciółka Corinne. Nicco wiodła do tej pory spokojne, szczęśliwe życie u boku kochającego narzeczonego, jednakże w dniu, kiedy otrzymała list od swojego ojca, niemalże od razu wraca do miejsca, w którym spędziła połowę swojego życia. 

Co było w tym liście? 

Otóż były tam tylko następujące słowa: ,,Muszę z Tobą porozmawiać. Ta dziewczyna Widziałem tę dziewczynę”. Wkrótce po jej przyjeździe okazuje się , że zaginęła kolejna kobieta, nierozerwalnie związana z jej przeszłością. Wprawdzie Nicco już od dawna usiłowała zapomnieć o tajemniczych wydarzeniach sprzed dziesięciu lat, aczkolwiek teraz staje się to niemożliwe, gdyż o wszystkim cały czas przypomina jej prowadząca żmudne śledztwo policja. W tej sytuacji należy sobie zadać pytanie: czy te dwie sprawy , zarówno tę , jak i tę z przeszłości coś ze sobą łączy? I kto tak naprawdę kłamie, choć teoretycznie wszyscy mają alibi? Jedno jest pewne: karuzela kłamstw i sekretów ruszyła na nowo, a jej skutki mogą okazać się zaskakujące.

,,Miasteczko kłamców’’ to książka, która w niesamowity sposób wciąga czytelnika w historię bohaterów, choć czasami ciężko jest się odnaleźć w wielu retrospekcjach, wprowadzających nowe wątki. Jednakże pomimo tego małego minusa serdecznie polecam, naprawdę warto ją przeczytać, zwłaszcza dla zaskakującego zakończenia.


Julia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz