tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 2 stycznia 2018

,,Światło w Cichą Noc'' - Krystyna Mirek - recenzja

Znalezione obrazy dla zapytania światło w cichą noc
Okładka książki Światło w Cichą Noc
Za oknem deszcz i wiatr, więc świąteczny nastrój pozostawiał w tym roku wiele do życzenia. Na szczęście, nie tylko pogoda jest w stanie przywołać w naszych sercach świąteczną atmosferę. Moc tę posiadają również książki, a ,,Światło w Cichą Noc" jest tego świetnym przykładem. 

W książce poznajemy smutną historię bohaterów, których los nie oszczędzał, nawet w święta. Chłopiec opuszczony przez ojca, rodzeństwo po stracie rodziców oraz pewna babcia, mieszkająca w starej willi na obrzeżach Krakowa... Tu przygoda dopiero się zaczyna. 

Jak znaleźć odpowiedzi na nękające pytania i pogodzić się z przeszłością? 
Jak przeżyć Boże narodzenie, przywołujące tylko bolesne wspomnienia? 

Antek, Michał, Bartek, Magda oraz babcia Kalina będą musieli się tego dowiedzieć, bo wigilia nie będzie czekać. Gdy życie mocno kaleczy serce Antka, przyjeżdża on do swojej babci, żeby zacząć wszystko od nowa. Rodzeństwo Łaniewskich pragnie w końcu pogodzić się ze stratą i żyć dalej, zwłaszcza, że pewien mężczyzna, dla którego Magda zarezerwowała szczególne miejsce w swoim sercu, pragnie przeżyć tradycyjne święta, w całej ich krasie. ,,Światło w Cichą Noc" jest historią ludzi o kruchych sercach, który potrzebują nowej szansy oraz odrobiny miłości.

    
Książka Krystyny Mirek bardzo miło mnie zaskoczyła i wprawiła w prawdziwie świąteczny nastrój. Lubię wracać myślami do przeżyć bohaterów i trudu, jaki musieli w łożyć w to aby znowu uwierzyć w święta. Miło jest mieć nadzieję, że gdzieś tam tli się malutkie światełko, którego nic nie jest w stanie zgasić.


basia331

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Edipresse.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz