tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 5 września 2018

„Gra poza prawem” - Magdalena Zimniak – recenzja


Okładka książki Gra poza prawemMagdalena Zimniak to przede wszystkim autorka thrillerów psychologiczno - obyczajowych, jak również laureatka wielu nagród literackich. 

Ostatnio na rynku ukazała się jej najnowsza powieść pod tytułem „Gra poza prawem”. Jest to zdecydowanie jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałam. 

Czym wyróżnia się z grona pozostałych? Między innymi odrębną fabułą, która została ukazana przez autorkę w niezwykle niespotykany sposób. Same wydarzenia nie są może zbyt unikatowe, gdyż podobne motywy z łatwością można odnaleźć w innych książkach, jednakże czynniki kierujące bohaterów do działania, jak również ich psychika, relacje panujące między nimi i zasady jakimi się kierują wzbudzały we mnie naprawdę skrajne uczucia.  

Kolejne przeczytane strony wywoływały we mnie zarówno zdziwienie, jak również momentami sprawiały, że czułam wstręt do niektórych zachowań bohaterów. Nawet po przeczytaniu tej książki nadal nie wiem co sądzić o niektórych sytuacjach, które zostały w niej przedstawione, gdyż są one tak skomplikowane pod względem psychologicznym.

Główna bohaterka Dorota ma dwadzieścia lat i jest niepełnosprawna. Nigdy nie opuściła progu swojego domu, nie ma dostępu do telefonu ani internetu. Zajmuje się nią wyłącznie matka - jedyna osoba z którą może rozmawiać. Drugą główną bohaterką jest Ola - bibliotekarka, wychowanka domu dziecka, która do dziś zmaga się ze swoją trudną przeszłością. W momencie, gdy drogi obu bohaterek się krzyżują, dochodzi do zbrodni. Obydwie kobiety usiłują rozwikłać tajemnicę popełnionego morderstwa, nikomu o tym nie mówiąc, co sprowadza na nie jeszcze większe niebezpieczeństwo. 

Jak zakończy się ich prywatne śledztwo? Tego dowiecie się sami. Mogę tylko zapewnić, że na pewno będzie się dużo działo , a chwilami będzie bardzo dramatycznie.

Julia,17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prozami. 

1 komentarz: