tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 24 listopada 2011

"Bogini Oceanu" - P.C. Cast - recenzjaNowa seria autorki „Domu nocy” ma zupełnie inną tematykę, niż wcześniejsze książki Phyllis Christine Cast Autorka napisała już wiele romansów i powieści fantastycznych. Jest doświadczoną nauczycielką i wykładowczynią.

„Bogini Oceanu” jest książką fantasy z wątkami romansowymi. Jest również pierwszą książką cyklu, jaki autorka określiła jako ten, który „powtarza starożytne mity, nadając im (…) nowoczesności i przedstawia bohaterki i najbardziej fantastycznych bohaterów, jakich świat kiedykolwiek widział”. W Polsce nie ukazały się jeszcze kolejne części, podczas gdy w USA wydano ich już 5.

Główną bohaterką „Bogini Oceanu” jest Christin- młoda sierżant amerykańskich sił powietrznych. Samolot, którym leci Christin rozbija się na morzu. Aby uniknąć śmierci CC zgadza się na zamianę ciałem z syreną Undine, która od zawsze marzyła, aby być człowiekiem. Po tym wydarzeniu ich losy zostały nierozerwalnie splecione. Christin nie może się zdecydować czy woli życie na lądzie czy w morzu. Pojawia się uczucie z którym sobie musi poradzić, bo jak to w powieściach, nic nie może być proste i oczywiście.

P.C. Cast lubi pokazywać niezależność, inteligencję i wyjątkowe piękno współczesnych kobiet. Czerpie w tym celu ze starożytnych mitów. Zwraca również uwagę na to, aby umysł traktować na równi z urodą. Dodatkowo pokazuje różnice kulturowe, które kształtowały się na przestrzeni wieków.
„Bogini Oceanu” jest książką napisaną prostym językiem, którą bardzo łatwo i przyjemnie się czyta. Na pewno zainteresuje osoby, które czytały wcześniejsze utwory autorki, ale nie tylko. Wielowątkowość tej powieści  sprawia, że książka ta zainteresuje duże grono odbiorców: począwszy od fanatyków powieści fantasty, przez wielbicieli romansów, aż po miłośników historii.

Mnie osobiście „Bogini Oceanu” bardzo przypadła do gustu. Cenię ją sobie za wiele zwrotów akcji, które sprawiają ze nie możesz się nudzić, a także za tematykę utworu.

Czekam z niecierpliwością kiedy Książnica wyda kolejne tomy tego cyklu!
 Asia, 15 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz