tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 24 listopada 2011

"Sorry" - Zoran Drvenkar - recenzja

Dzisiaj czas zmierzyć się z Zoranem Drvenkarem, chorwackim pisarzem, mieszkającym od lat w Niemczech i w co trudno nam uwierzyć piszącym wcześniej dla dzieci!
Prezentujemy dwie opinie po przeczytaniu "Sorry", sami się przekonacie, jaki to trudny do jednoznacznej oceny autor


1.
Zacznijmy od hasła:
„Nikt nie pisze takich książek jak Zoran Drvenkar!”

Książka „Sorry” jest jedną z najbardziej psychodelicznych książek jakie kiedykolwiek czytałem (a uwierzcie, że czytałem ich dużo!).

Zanim weźmiesz tę książkę do ręki musisz sobie uświadomić, że nie będziesz mógł się od niej oderwać (tak autentycznie, nie będziesz w stanie). Paranoja, która ukaże się na kolejnych stronach wciągnie Cię bezpowrotnie.

Osobiście uważam, że przy tej książce powinien być wprowadzony limit wiekowy +16, bo na ludzi młodszych może mieć niepożądany wpływ.

Pokrótce o fabule:

Czwórka przyjaciół zakłada agencję, która przeprasza w imieniu innych ludzi. Dostają zlecenia od wielkich przedsiębiorców, ale także od prywatnych osób. Wydawać by się mogło, że wszystko jest na dobrej drodze; kupują piękny dom, interes się kręci. Aż do czasu kiedy przyjmują nietypowe zlecenie, przecież trudno jest przepraszać zwłoki. Od tej pory ich życie stanie się jednym wielkim koszmarem.

Książka jest naprawdę mocna, w dodatku ma bardzo dziwną formę narracji, która jest zupełnie inna niż w większości książek. Dla mnie był to naprawdę ciekawy zabieg zmuszający do umiejscawiania fabuły z każdym nowym rozdziałem.

Polecam, ale tylko na własną odpowiedzialność czytającego!

Deveroman, 18 lat

2.

„Sorry” to książka  poruszająca, szokująca i porażająco "dokładny" thriller.
Powieść przedstawia historię  czwórki berlińczyków Tamary, Franke, Krisa  i Wolfa . Grupa przyjaciół postanawia założyć agencje „Sorry”, która zajmuje się przepraszaniem ludzi, którzy narazili się rekinom  biznesu. Pewnego  dnia dostają zlecenie, które przynosi im wiele problemów. Zleceniodawca przewraca ich życie do góry nogami, naraża ich na żal, niepokój i smutek .

Książka została napisana bardzo dobrze, dzięki temu czyta się ją łatwo i przyjemnie. Fragmenty, które ukazywały śmierć, były bardzo intrygujące i niepowtarzalne. Choć wydaje się to niemożliwe, to jednak autorowi się udało ukazać śmierć subtelnie, a jednocześnie bardzo brutalnie .

Książka bardzo mi się podobała, fabuła była bardzo intrygująca aż do ostatniej strony.
Książkę „Sorry” polecam wszystkim tym, którzy lubią dobre thrillery z niepowtarzalnymi fragmentami!
                               

                                                                                                               Adi 17 lat 

Książkę do recenzji przekazało nam Wydawnictwo Telbit 
 


2 komentarze:

  1. Słyszałam już wcześniej, że książka jest ostra i zgadzam się z pierwszą opinią, iż powinno być nałożone na nią ograniczenie wiekowe. Sama jestem jej bardzo ciekawa, chociaż brak mi czasu na razie ;)
    Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka jest świetna, a ja aktuanie czytam drugą książkę tego autora - "Ty" i zastanawiam się, co też na mnie czeka na jej stronach!

    OdpowiedzUsuń