tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 23 listopada 2011

"Skóra" - A.M.Vrettos - recenzja

"Skóra" to znakomity debiut amerykańskiej pisarki Adrianne Maria Vrettos wydany przez wydawnictwo Stentor.

Książka opowiada o życiu zwyczajnej rodziny widzianym oczyma czternastoletniego chłopca - Danniego. Ma on starszą siostrę - Karen i kochających rodziców. Życie toczy się tak spokojnie, dopóki rodzice nie postanawiają dać swojemu małżeństwu trochę czasu, a z Karen nie zaczynają się dziać różne dziwne rzeczy. Okazuje się, że cierpi ona na anoreksję.

Rodzinna sielanka kończy się i ustępuje miejsca zmartwieniom i problemom. Chłopak zaczyna, jak to sam  określa "niewidzialną" egzystencję; nie ma przyjaciół, z nikim nie rozmawia, w szkole ma słabe oceny. Życie zaczyna skupiać się tylko na ciężko chorej siostrze, całkowicie ignorując przy tym czternastolatka. Sam Dannie także próbuje pomóc Karen.

Pytanie tylko: czy to wystarczy?. Czy dziewczyna wyzdrowieje, a rodzice się zejdą?.

Moim zdaniem książka nadaje się zarówno dla młodzieży, jak i rodziców bo daje dużo do myślenia. Tę powieść czyta się z zapartym tchem, nie mogąc się od niej oderwać. Jest prawdziwym obrazem dzisiejszej rzeczywistości. W ciągłbym biegu zapominamy o rodzine i innych wartościach życiowych. Gorąco polecam!.

"Chcę to opowiedzieć. Mam prawo to opowiedzieć. Nawet jeśli nie pytaliście, musicie tego wysłuchać."

        Lucinda, 15 lat

Książkę do recenzji przesłało nam Wydawnictwo Stentor

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz