tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 21 listopada 2011

"Drugie życie Bree Tanner" - Stephanie Meyer - recenzja

Autorką książki „Drugie życie Bree Tanner” jest Stephanie Meyer. Ta amerykańska pisarka znana jest wszystkim z cyklu Zmierzch, ale napisała także np.  „Intruza”. 
Po sukcesie jaki przyniosła jej właśnie saga Zmierzch, napisała książkę „Drugie Zycie Bree Tanner”. Stephanie Mayer pisze lekko, pewnie i tak, że nie można oderwać oczu od jej książek. Myślę, że jest jedną z moich ulubionych autorek.

 Bree Tanner została wcielona do armii nowo narodzonych wampirów, których zadaniem  było zniszczenie rodziny Cullenów i  wybranki Edwarda - Belli. Dziewczyna stała się wampirzycą mając  zaledwie piętnaście lat.  Nie za bardzo  odnalazła się w swojej nowej sytuacji i nie do końca zrozumiała zasady, jakie obowiązywały w brutalnym świecie wampirów. Wszystko co działo się w ich kryjówka dokładnie analizowała i  próbowała zrozumieć. 

Cała książka  opisuje jej przemyślenia po trafieniu do klanu . Jej „drugie życie” całkowicie się zmienia. Poznaje  Diego z którym potem bardzo się zbliża i staje się jej najlepszym przyjacielem, jak i „czymś więcej”. Razem z nim próbują odkryć  tajemnice wyjaśniającą po co zostali stworzeni.  Gdy klan dowodzony prze Rileya  decyduje się zaatakować Cullenów dokładnie widać, że Bree nigdy nie pasowała do społeczeństwa, w którym się znalazła.  Nie była jak inni .

Książkę czyta się łatwo i bardzo szybko, jest napisana w dość prosty sposób … Nie zmuszający czytelnika do głębszych zastanowień , wszystko jest podane jak na tacy.

Uważam że Stephanie Meyer trochę za bardzo rozbudowuje przemyślenia Bree tak, że czytelnik nie może sam, krok po kroku dojść do tego, co mogła myśleć Bree. 

Interesujące jest w tej książce to, że możemy zobaczyć  świat oczami innego wampira, nie są  to tylko przemyślenia Belli.

Już na wstępie  możemy domyślić się czego będzie dotyczyć cała historia, sam tytuł książki nam na to wskazuje, ponadto powieść oparta jest na motywach trzeciej części Zmierzchu.
Jeśli chodzi o fabułę, to przyznaję, że mimo iż wiedziałam, jak się skończy cała opowieść, byłam wszystkim zainteresowana. Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, których autorka nie przedstawiła w sadze”Zmierzch".

Nie podobało mi się za to, że nie zostało opisanne, jak wyglądało życie Bree przed przemianą oraz zakończenie. :(
Książka do końca trzyma czytelnika w niepewności . Myślę, że po książkę” Drugie Zycie Bree Tanner" powinniśmy sięgnąć dopiero po przeczytaniu poprzednich książek Stephanie Mayer, ponieważ wtedy będzie nam łatwiej czytać i rozumieć wszystkie przemyślenia i problemy z  jakim  boryka się Bree.  

Sądzę, że książka jest przeznaczona dla fanów Sagi Zmierzchu, ponieważ ktoś kto nie miał w rękach historii Belli i Edwarda, zapewne nie zrozumiałby większości rzeczy dziejących się w książce.


Ja zachęcam wszystkich do przeczytania  książki Stephanie Meyer „ Drugie Zycie Bree Tanner”!
Lily, 16 lat 


Książkę do recenzji przekazało Wydawnictwo Publicat


6 komentarzy:

 1. Jeszcze się Stephanie ta saga nie znudziła?
  No w sumie jakby mi tyle kasy wampiry przynosiły to pewnie też bym pisał.
  Nie mniej jednak sądzę, że powinna już udać się na zasłużony odpoczynek ;P

  OdpowiedzUsuń
 2. No jasne te "przygody" są już przereklamowane

  OdpowiedzUsuń
 3. super książka bardzo mi sie spodobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dawna czekam na ,,nowe życie Bree Tanner".
  Liczę na kolejne części;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super ze jest 2017 a ja obudzialam sie ze jest takie cos jak zmierzch, i fajnie byloby go przeczytac... zakochalam sie, ale teraz, 12 lat po wydaniu raczej trudno ksiazki dostac w sklepach :(

  OdpowiedzUsuń