tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 22 listopada 2011

"Na szczęście można mieć pecha" Krzysztof Pawłowski - recenzja

Krzysztof Pawłowski urodzony w 1958 roku w Toruniu. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Z charakteru felietonista. Autor książki "Ktoś puka do naszych drzwi...". Pierwszego tomu przygód Alicji, bohaterki mojej książki.
 
Chociaż nie przeczytałam pierwszej części, z zaciekawieniem wzięłam do ręki tę książkę.

Alicja, licealistka, mieszka razem z rodzicami i swoją siostrą Zosią oraz ukochanym psem Ciapą. Jej życie dotąd spokojne wywraca sie do góry nogami. Gdy okazuje się, że cała rodzina musi towarzyszyć mamie podczas konferencji do Rzymu, zaczynąją dziać sie dziwne rzeczy. Wokół Alicji kręci się wiele nieznanych i podejrzanych osób. Dziewczyna przypadkiem dowiaduje się o niebezpiecznej pasjii swojej siostry, wbrew  umowie, że nie będą nic przed sobą ukrywać. Oczywiście pojawia się też wątek miłosny, Alicja zakochuje się w swoim koledze z klasy Marcinie. Lecz stało sie coś, czego nikt się nie spodziewał. Alicja zostaje porwana!

Ciekawa, trochę kryminalna historia, wciąga i szybko się ją czyta. Polecam na nudne długie wieczory. a właściwie na jeden wieczór :) A ja chyba zaciekawiona tą książką, muszę gdzieś zdobyć jej pierwszą część. 

Jedyny zarzut jaki mam to okładka, wydaje mi się trochę zbyt dziecinna jak na historię licealistów.

Grazia, 15 lat


Książkę do recenzji przekazał nam Świat Książki3 komentarze:

 1. Wg mnie autor chciał momentami zanudzić mnie na śmierć, a szczegolnie na początku. Zbyt często odchodzi od wątku akcji by opisać jakieś głupoty. Jeśli chce się taki zabieg stosować to trzeba robić to RZADZIEJ oraz robić to tak, by zainteresować tym czytelnika, a nie zanudzić. Coraz bardziej utwierdzam się w tym, że polscy autorzy nie potrafią dobrze pisać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ..."że polscy autorzy nie potrafią dobrze pisać." ?
   ...a wszyscy rudzi są wredni...

   Usuń
 2. Ale jak zostala porwana?

  OdpowiedzUsuń