tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 22 listopada 2011

"Zawsze przy mnie stój" - Carolyn jess-Cooke - recenzja


Carolyn Jess-Cooke jest wielokrotnie nagradzaną literatką. Na kilkanaście języków została przetłumaczona jej ostatnia książka „Zawsze przy mnie stój”, wydana w Wydawnictwie Otwarte.

Jest to historia Margot, która po śmierci staje się swoim własnym aniołem stróżem i przyjmuje imię Ruth. 

Od tej pory przeżywa swoje życie po raz drugi obserwując jak dorasta Margot i  stara się  uchronić ją przed powtórzeniem tych samych błędów. Jednocześnie Ruth sama staje twarzą w twarz z własnymi lękami, które próbuje pokonać. 

Książka jest poruszająca, jednak czegoś mi w niej brak. Moim zdaniem jest to opowieść, w której każdy może znaleźć cząstkę siebie i pewnie, dlatego tak wielu osobom się ona podoba. 

Z czystym sumieniem polecam ją każdemu kto lubi czytać o nieszczęściach i dylematach życiowych. Jak dla mnie, jeśli nie liczyć motywu anioła, książka jest do bólu prawdziwa, a nastawiałam się na coś nierealnego, jednak sporo nadrabia zaskakującym zakończeniem. 

 TUTAJ możesz przeczytać wybrany fragment

 Sunny Girl, 17 lat


1 komentarz:

  1. Chyba mi się ta książka spodobała bardziej niż Tobie. Daję jej nawet miano jednej z moich ulubionych. Nie zapomnę wrażeń, jakich mi zafundowała w tak krótkim czasie.

    OdpowiedzUsuń