tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 11 listopada 2011

"Garet, fe" - Joanna Szarres - recenzja

Książka " Garet fe" została napisana przez Joanne Szarras.

Jest to książka autobiograficzna (przynajmniej takie miałam wrażenie), opisująca życie kobiety, która po stracie swojego ukochanego psa postanowiła zaadoptować kolejnego - tym razem słodkiego szczeniaczka- Gareta.

Joanna, która pracuje w administracji szpitala, czuje się wiecznie zmęczona, ale też smutna i rozżalona po stracie ukochanego pupila. Wtedy w jej domu pojawia się Garet. Nie wie jednak, że Garet przewróci do góry nogami nie tylko jej życie, ale także córki Kai i matki Ireny. Psiak nie próżnuje: przy obcych zachowuje się jak wzorowy, grzeczny pies, a gdy jest sam ze swoją właścicielką, daje upust swojej energii. Niszczy, co popadnie, a najbardziej lubi "czytać" książki.

Książka Joanny Szarras ma formę dziennika lub pamiętnika, mamy tu do czynienia z setkami przezabawnych, ogromnie ciekawie opisanych scenek. Jest to książka idealna na długie, szare i pochmurne dni. Subiektywnie mogę stwierdzić, że była to najlepsza książka, jaką czytałam do tej pory o zwierzętach.

Dla miłośników czworonogów lektura obowiązkowa!

Grazia, 15 lat

Książka przekazana do recenzji przez Wydawnictwo SOL

2 komentarze:

 1. Cześć
  Zostawiam pewne ogłoszenie. Może ktoś się skusi i zechce publikować swoje teksty nie tylko na blogu, ale na szerszą skalę. Recenzje nie tylko książek ale płyt, filmów, gier... Serdecznie zapraszam. :D

  Zostań członkiem redakcji Papierowego Psa!
  W związku z planami przekształcenia blogu Papierowy Pies na portal kulturalny dla dzieci w wieku 0-100, poszukuję dzieci, młodzież i osoby dorosłe chętne do nawiązania współpracy. Jeśli lubicie książki, film, muzykę, gry, teatr etc. zgłaszajcie swoje kandydatury pod adres mailowy: redakcja@papierowypies.pl. Miło by było, gdybyście napisali co nieco o sobie, swoich zainteresowaniach i dołączyli do maila próbki pisarskie.

  Link do Papierowego psa można znaleźć u mnie na blogu. Papierowy pies jest też na fb. Obecnie na Papierowym psie organizowany jest także konkurs, więc może też ktoś się skusi.
  Serdecznie zapraszam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapomniałam dopisać :) O ile Papierowy pies będzie portalem dla dzieci, to także portal duże ka poszukuje współpracowników. I tu głównie chodzi o recenzentów: płyt, filmów i gier, wydarzeń kulturalnych itp. tego co teraz jest na topie. Więc może ktoś z licealistów miałby chęć spróbować? Na czym polega taka praca, jakie są obowiązki a jakie profity, tego się na pewno wszystkiego dowiecie.
  Zgłoszenia i zapytania należy wysyłać na adres: fb@duzeka.pl
  Wymagania oprócz lekkiego pióra, to przede wszystkim solidność, obowiązkowość i zaangażowanie. :D
  A tak wygląda portal :) http://duzeka.pl/

  OdpowiedzUsuń