tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 listopada 2011

"Gorzkie urodziny" - Anne Casidy - recenzja


Książka Anne Cassidy – autorki młodzieżowych bestsellerów (jak np. „Gdzie jest Jennifer”) - pod tytułem „Gorzkie urodziny” opowiada o życiu dwóch siedemnastoletnich przyjaciółek: Julii i Tinie.

Zaprzyjaźniają się po tym, jak Julię rzuca jej ukochany chłopak i okazało się, że odszedł z powodu jej dotychczasowej najlepszej przyjaciółki… Wtedy jedyną osobą, która jest przy niej i ją wspiera okazuje się Tina. Tylko kwestią czasu jest, kiedy staną się dla siebie najbliższymi osobami.

Między ich aktualną historią zostaje przeplatana inna, która rozegra się w przyszłości. Wtedy dowiemy się o tym, jak pewnego dnia posterunkowy Robert Mathews, przed gabinetem lekarskim znajduje karton… z noworodkiem.  Czy uda się odnaleźć matkę? I co stanie się z małym, porzuconym niemowlakiem?... O tym musicie już przeczytać sami!

Wróćmy jeszcze na chwilę do sprawy Julii i Tiny… Ich przyjaźń już na samym początku zostanie wystawiona na ciężką próbę. Dziewczyny na zawsze połączy sekret, o jakim nawet nie śnicie! Po tym, czego się dowiedziały, ich dotychczasowe życie –szkoła, imprezy, chłopaki - nie będzie miało już żadnego znaczenia.

Czy uda się im utrzymać całą prawdę w tajemnicy??
Czy dadzą radę udźwignąć tak wielki ciężar i odpowiedzialność z jakimi wiąże się ten sekret??
I najważniejsze pytanie… CO JEST ICH SEKRETEM?!

 Książka jest napisana świetnie! To, że cała akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym i przeszłości, a wydarzenia są niezwykle emocjonujące, sprawia, że nie można się od niej oderwać!! Polecam wszystkim nastolatkom (i nie tylko!), które pragną wraz z Julią i Tiną przeżyć niesamowite przygody i dowiedzieć się o ich sekrecie!


TUTAJ można przeczytać fragment powieści.

Mary Jane, 15 lat


Książkę do recenzji przesłało Wydawnictwo Stentor


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz