tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 2 listopada 2011

Lokator - Sandra Brown - recenzja

Powieść Sandry Brown pt. "Lokator" opowiada o niezwykłej miłości!

Główna bohaterka to Ella samotnie wychowująca syna, który jest chory na autyzm. Codzienne zmagania z życiem, prowadzenie pensjonatu, poświęcenie się synowi i to, co ją spotkało w młodości, spowodowało, że stała się oziębła i trzymająca dystans do wszystkich nowo poznanych osób. Wprowadziła tak sztywny rytm codziennych zajęć, że każda zmiana, niecodzienna sytuacja budzi jej głęboki niepokój.

Jednak niespodziewanie nowy lokator David Rainwater wywraca jej życie do góry nogami. Bohaterka po pewnym czasie orientuje się, że jej monotonne, spokojne życie zmieniło się pod wpływem uczucia do Rainwatera. Lecz niestety los  jest okrutny, bo Ella od początku wie, że David jest śmiertelnie chory i zostało mu, a właściwie im razem, bardzo niewiele czasu.

Kusi mnie, żeby opowiedzieć Wam, przyszłym czytelnikom tej książki, o zakończeniu tej jakże ciekawej i łatwo się czytającej książki, ale nie mam sumienia odbierać Wam emocji związanych z ciekawością, jak się potoczą dalsze losy głównych bohaterów. Mogę Wam jedynie powiedzieć, że zakończenie jest niezwykle zaskakujące!!!

Książka ta sprawiła, że na dwa dni czytania przeniosłam się w niezwykły świat początku XX wieku, czas ogromnego kryzysu, suszy i walki o przetrwanie. Powieść Sandry Brown jest tak wciągająca, że przestaje Cię obchodzić, co dzieje się wokół Ciebie.... Ważne jest tylko to, co przyniesie następna strona!

Mary Jane, 15 latKsiążkę do recenzji przekazało Wydawnictwo Świat Książki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz