tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 3 listopada 2011

Tunel - Magdalena Parys - recenzja

Książka „Tunel” jest debiutancką powieścią Magdaleny Parys.  Jest to połączenie powieści obyczajowej i thrillera politycznego. 
Powieść została wydana przez wydawnictwo Świat Książki w listopadzie 2011 roku. 

Historia przedstawiona przez autorkę opowiada o życiu Petera, który został zwolniony z pracy, Franza, który rozkochuje w sobie Magdalenę, po czym bezczelnie ją wykorzystuje oraz o  skrycie kochającym się w niej Romanie .

Książka ukazuje  ludzi,którzy po podzieleniu Berlina na wschodni i zachodni, budują tunel  by uciec, o problemach i trudnościach, jakie ich spotykają. Po zatopieniu się w lekturze odkrywamy wraz z bohaterami, że niestety ludzie są fałszywi ijak  łatwo można zostać oszukanym nawet przez swoich najlepszych i najbliższych przyjaciół.

Jest to jedna  z tych książek, które można przeczytać w jedną noc, niestety mnie zajęło to dużo więcej czasu. Książkę czytałam dosyć  długo,  może dlatego, że nie gustuję w powieściach obyczajowych, lecz w powieściach, które mrożą krew w żyłach. 

Muszę przyznać, że w powieści były momenty,które czytało mi się strasznie przyjemnie i żałowałam, że tak szybko się  kończyły. Niestety były tez fragmenty dla mnie niezrozumiałe, być może z powodu nieznajomości realiów tamtego okresu historii.

Szczerze polecam tę książkę osobom lubiącym czytać historie, które są bliskie życiu i opisują autentyczne przeżycia i wspomnienia ludzi.


                                                                                    Adi 17 lat 


 Książka przekazana do recenzji przez Wydawnictwo Świat Książki

1 komentarz:

  1. Bardzo sie ciesze, ze Ci sie podobala i podolalas :)
    MP.

    OdpowiedzUsuń