tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 5 listopada 2011

Pretty Little Liars. Kłamczuchy- Sara Shepard - recenzja

Książka „Pretty Little Liars: Kłamczuchy” amerykańskiej pisarki Sary Shepard, to pierwsza część z całej serii książek, do których inspiracją były wspomnienia autorki z czasów szkolnych.

Powieść, którą właśnie przeczytałam, opowiada o losach pięciu bogatych, trochę rozpieszczonych i niezbyt grzecznych dziewczyn. Ich życie znacznie się komplikuje, kiedy w czasie wspólnej imprezy jedna z przyjaciółek – Alison - pokłócona z resztą towarzystwa wybiega z domu…

… i już nigdy nie wraca.

      Teraz minęły już trzy lata od zniknięcia ich dawnej przyjaciółki. Niestety ślad po niej zaginął i mimo ogromnych starań nie udało się ustalić, co się z nią stało. Po tej tragedii pozostałe dziewczyny przestały utrzymywać ze sobą kontakty. Jednak los zmusza je do bolesnych wspomnień, kiedy to każda z nich otrzymuje dziwne liściki i wiadomości związane z sekretami, o których wiedziała tylko ich piątka. W dodatku podpisane inicjałem „A.”!


Co się stało z Alison…?
Kim jest tajemniczy nadawca…?
Czy dziewczynom uda się pokonać straszne wspomnienia i znowu sobie zaufać…?

Aby poznać odpowiedzi na te wszystkie nurtujące pytania, sama musisz sięgnąć po tę książkę!

Powieść czyta się niezwykle łatwo i przyjemnie. Całe szczęście, że gdy dostałam tę książkę, miałam wolny dzień, bo kiedy zaczęłam ją czytać o godzinie 11 przed południem, to nie przestałam dopóki jej nie skończyłam po 23. No, oczywiście oprócz krótkich przerw na jedzenie.  :)

Polecam wszystkim nastolatkom kochającym takie tajemnicze przygody swoich rówieśniczek, zapewniam, że na pewno poruszą Wasze serca!! Ja osobiście nie mogę się doczekać, kiedy zacznę czytać kolejną część tej serii, żeby dowiedzieć się, jak potoczą się dalsze losy tych dziewczyn!

Mary Jane, 15 lat 


Książkę do recenzji przekazało Wydawnictwo Otwarte3 komentarze:

  1. najlepsz książka jaką czytała,

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam całą serię już chyba od pierwszych stron tego tomu. Nie spotkałam się jeszcze z lekturą, która w tak krótkim czasie zdołała postawić przed czytelnikiem tylu znaków zapytania.

    OdpowiedzUsuń
  3. Kiedy zaczęłam czytać pierwszy tom nie moglam sie od niego oderwać ;) przeczytalam go w 2 godziny xD teraz jestem już na jedenastym tomie i czekam na więcej :)

    OdpowiedzUsuń