tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 30 stycznia 2012

"Księga rzeczy utraconych" - John Connolly - recenzja

"Księga rzeczy utraconych" została napisana przez Irlandczyka, Johna Connolly'ego i wydana przez Niebieską Studnię.

"Historie pragną, by je czytano, szeptała matka Davida. Potrzebują tego. Z tego powodu zmuszają się, by przejść ze swojego świata do naszego. Chcą, byśmy obdarzyli je życiem."

Ta baśń jest dla wszystkich, którzy potrzebują oderwania się od nudnych i przewidywalnych opowieści. Jest dla wszystkich, którzy wierzą w coś więcej niż tylko litery zapisane na kartkach. Jest dla wszystkich tych, którzy potrafią czytać ponad stronami i między wierszami. Znacie opowieść o Czerwonym Kapturku czy Królewnie Śnieżce, prawda? Tam wszystko jest idealne i piękne. Jednak Connolly rzuca zupełne inne światło na te właśnie opowieści, w które dotychczas wierzyliśmy. Ukazuje drugie i zaskakujące oblicze 7 krasnoludków. Mimo odniesień do takich baśni ta książka jest przeznaczona dla młodzieży i dorosłych, którzy chcą oderwać się od codziennych schematów.

Książka przenosi nas w świat Davida, któremu umarła matka i został sam z ojcem. Chłopiec uwielbia czytać książki, ale po stracie bliskiej osoby dostaje "ataków", a książki zaczynają do niego przemawiać. Po jakimś czasie ojciec Davida wiąże się z kobietą o imieniu Rose, która daje mu syna, Giorgiego. David jest wściekły, że ojciec zapomina o matce i całą uwagę poświęca nowej rodzinie.
Pewnego dnia David słyszy głos zmarłej matki, który wzywa go do ogrodu po drugiej stronie muru. Chłopiec w tajemniczy sposób przedostaje się do magicznego świata, w którym nic nie jest takie na jakie wygląda. David będzie musiał stoczyć walkę ze swoimi słabościami, pozostawić za sobą dzieciństwo i wkroczyć na ścieżkę dorosłości. Będzie musiał stanąć oko w oko ze stworzeniami jakich nigdy nie widział, okrutnymi czarownicami i czarami o jakich nie słyszał. Stanie przed wyborem, który zaważy na życiu wielu osób...

Czy dokona właściwego wyboru?
Jakie przygody czekają na Davida?
Czym lub kim są Wilkoni?
Czy uda mu się bezpiecznie powrócić do domu i czy odnajdzie matkę?

Ta pełna przygód, magii i akcji książka nie ma sobie równych! Po jej skończeniu możemy godzinami zastanawiać nad własnym losem i postępowaniem. Uważam ją za jedną z lepszych książek tego gatunku. Ta wspaniała historia, aż nie może się doczekać, żeby ją przeczytać!

"Bo w tamtym miejscu życie człowieka jest tylko chwilą i każdy człowiek śni swoje własne niebo..."

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki.
Lucind, 15 lat

Wydawnictwu Niebieska Studnia serdecznie dziękujemy za tę fantastyczną książkę!
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz