tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 28 stycznia 2012

"Ten gruby" - Barbara Ciwoniuk - recenzja


Barbara Ciwoniuk jest autorką powieści poruszających dylematy z życia młodzieży. Otrzymała m.in.  wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2011 Polskiej Sekcji IBBY. Napisała wiele książek takich ja „Ania”, „Igor” czy „Wakacje z gangsterem”.

 Klucha, baryła, wieprz, baleron – to tylko kilka przezwisk Jacka. Chłopak jest otyły i z tego powodu ma problemy w szkole. Chce z tym walczyć, ale uniemożliwia mu to nadopiekuńcza matka, która co chwilę podsuwa swojemu jedynemu synowi jakieś smakołyki. Aby wygrać z nadwagą i wrodzoną nieśmiałością Jacek buntuje się i postanawia wyjechać na wieś do ciotki Emilii, siostry ojca, której matka nienawidzi. Czy uda mu się  pokonać swoje słabości?

Adrianna jest kaleką. Nie może ruszać nogami od czasu wypadku, w którym zginął jej tata. Dziewczyna jest zamknięta w sobie, nie chodzi do szkoły, ma lekcje indywidualne, od trzech lat nie wystawiła nosa z domu. Pewnego dnia do jej sąsiadki i jednocześnie nauczycielki matematyki, pani Emilii przyjeżdża bratanek, Jacek. Ich drogi się przecinają.

Czy dziewczyna przełamie się i zaprzyjaźni z nim?
A może to będzie początek czegoś więcej?

„Ten gruby” to piękna opowieść o przezwyciężaniu swoich problemów, poznawaniu ludzi i miłości. Ta książka jest dobra dla wszystkich młodych ludzi wkraczających w dorosłe życie i tych trochę starszych, którzy już wiedzą na czym ono polega.  
Mam dobrą wiadomość dla wszystkich potencjalnych czytelników: nie zniechęcajcie się jeśli nie lubicie książek o przyjaźni, miłości, pokonywaniu własnych słabości, gdyż w tej książce dla urozmaicenia fabuły autorka dodała motyw zaginięcia. 

Czy Jacek odnajdzie zaginionego syna wójta Karola? Przekonaj się!

Annabeth, 13 lat

Dziękuję Wydawnictwu Znak za możliwość przeczytania tej książki!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz