tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 25 stycznia 2012

"Wrota" - John Connolly - recenzja


John Connonlly – irlandzki pisarz, znany głównie z serii powieści o detektywie Charliem Parkerze. Jego debiutem, a jednocześnie pierwszą częścią z wyżej wymienionego zbioru jest książka „Wszystko martwe”, bardzo pozytywnie oceniana przez krytyków.

„Wrota” to opowieść fantasy, w którą autor zręcznie wplata dużą dawkę naukowych faktów, podaną w ciekawy i niekonwencjonalny sposób. 

W niewielkim miasteczku Biddlecombe jedenastoletni Samuel i jego jamnik są świadkami otwarcia Wrót Piekieł. Niestety, nikt nie chce uwierzyć opowieściom chłopca. Tymczasem Wrota poszerzają się i pierwsze prymitywne demony ruszają przygotować Ziemię dla Jego Złowrogości, który zamierza ją opanować. Celem ich morderczych ataków staje się także Samuel. Ale inni mieszkańcy miasteczka również nie poddadzą się tak łatwo…

Czy jednak każdy demon jest na wskroś zły?
Co robić, kiedy umarli wstają z grobów, a diabelska horda tratuje twój ogród?
Ile aniołów mieści się na łebku szpilki?
I co z tym wszystkim ma wspólnego Wielki Zderzacz Hadronów?

Kto z Was uwierzyłby w wywody jedenastolatka o Piekle ? A co, jeśli okazują się one prawdą?

Prosty język sprawia, że naukowe wywody na temat czarnych dziur czyta się równie łatwo, jak wymianę zdań pomiędzy jedenastolatkiem i jego mamą.

Fantastyczna historia o inwazji demonów na planetę przedstawiona na ściśle naukowym tle, to powieść dla każdego dociekliwego człowieka, który tak jak bohater książki dąży do celu mimo przeszkód. Takich jak np. potężny demon usiłujący cię zabić…

Tę książkę bardzo przyjemnie mi się czytało i poznałam przy okazji całkiem sporo ciekawych naukowych faktów.
                                                                  Polecam!

Maggie, 13 lat

Wydawnictwu Niebieska Studnia gorąco dziękuję za możliwość przeczytania tej książki!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz