tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 28 lutego 2012

"Eragon" - Christopher Paolini - recenzja


Christopher Paolini – jako piętnastolatek rozpoczął pracę nad debiutancką książką „Eragon”. Uwielbia literaturę fantasy i science fiction. Obecnie mieszka w Paradise Valley w stanie Montana, gdzie pracuje nad kolejnymi tomami serii „Dziedzictwo”.

Książka opowiada historię chłopca imieniem Eragon. Żył on wraz z wujem i kuzynem w okolicy miasteczka Carvahall. Wszystko jednak zmieniło się w momencie znalezienia przez Eragona nadzwyczajnego kamienia, nieprzypominającego żadnego z dotychczas widywanych. Kamień ten okazał się być jajem, i to nie byle jakim, było to smocze jajo! Eragon wiele słyszał o smokach,  ale postanowił dowiedzieć się czegoś więcej, zarówno o smokach jak i Smoczych Jeźdźcach. 

Po wykluciu, smok dotknąwszy dłoni chłopca, pozostawił na niej znamię: Gedwëyignasie. Eragon wyrusza w podróż by pomścić śmierć bliskiej mu osobę. Towarzyszy mu w tym bajarz z wioski, imieniem Brom. Jest on zarówno jego kompanem jak i nauczycielem magii i władania mieczem. Eragon został wybrany przez swojego smoka, któremu dał imię Saphira, do zostania Smoczym Jeźdźcem.  W trakcie tej wyprawy przeżywają razem wiele przygód i spotykają chłopca imieniem Murtagh, który zaczyna towarzyszyć chłopcu w dalszej podróży. 
Więcej nie mogę wam zdradzić, ale wiele się jeszcze wydarzy... A my musimy odkryć kim naprawdę okaże się być Murtagh?


Książkę czyta się łatwo i szybko, jest to naprawdę niesamowicie wciągająca powieść. Czytając tę książkę możecie popuścić wodze wyobraźni i wraz z bohaterami pędzić na koniach, uciekać, ścigać i unikać różnorodnych niebezpieczeństw .

Szczerze zachęcam do przeczytania! 

DeBestka, 15 lat 

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Mag!

 

2 komentarze:

  1. Pierwszym tomem też się zachwyciłam milion lat temu, ostatni mnie rozczarował (jutro recenzja). Cóż, trudno :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam ją, za mną na razie 3 części :)

    OdpowiedzUsuń