tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 23 marca 2012

"Era kobiet" - Marika Krajniewska, Marzena Lickiewicz - recenzja

"Era kobiet" - to książka, która opisuje losy czterech matek, samotnie wychowujących dzieci, które wzięły udział w programie telewizyjnym,  podobnym do Big  Brothera. Kobiety zostały zamknięte na miesiąc w domku na wsi, pod ostrzałem kamer i mikrofonów.
Głównymi bohaterkami są Roxana i Karolina, które znają się jeszcze z czasów szkolnych, ale teraz muszą zmierzyć się z zupełnie inną rzeczywistością.  Każda z nich znalazła się w tym domu z innego powodu, choć pozornie wydaje się, że  ich jedynym celem jest zdobycie głównej nagrody,  czyli wymarzonego  domu. 
 
"Era Kobiet" to książka nie tylko o programie typu reality show, to przede wszystkim powieść o kobietach, które zostały pokrzywdzone przez  los z i zmuszone, by walczyć o siebie i o szczęście swoich dzieci.
 
Książka Mariki Krajniewskiej  i Marzeny Lickiewicz porusza bardzo ważny temat dotyczący samotnych matek … Sądzę, że autorki bardzo dobrze pokazują, jak tym kobietom jest trudno żyć bez mężów, a dzieciom  bez ojców...
 
Mimo tego, powieść jest bardzo humorystyczna. Jest w niej dużo komicznych przemyśleń, którymi główne bohaterki dzielą się z nami, kobietami, bo myślę, że to do nas skierowana jest ta historia! 

Książka napisana jest w bardzo fajny sposób i mimo, że porusza trudne tematy i zmusza momentami do refleksji, to nie ma w niej żadnego przesadnego patosu. Mnie się naprawdę bardzo podobała i serdecznie ją polecam .
Lily, 16 lat

Za możliwość przeczytania tej pozycji gorąco dziękuję Wydawnictwu Papierowy Motyl!


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz