tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 23 marca 2012

"Upadli" - Lauren Kate - recenzja


„Upadli” autorstwa Lauren Kate to pierwsza książka z cyklu o tym samym tytule. Do tej pory wydano już drugi i trzeci tom serii: „Udręka” i  „Namiętność”. Cały cykl wydany został przez Wydawnictwo Mag.

Luce przeżyła prawdziwy koszmar. Została oskarżona o zabójstwo i umieszczona w zakładzie poprawczym.  W otoczeniu zupełnie innym niż Denver, w którym się wychowała.  Tam poznaje tajemniczego Daniela, z którym łączy ją jakaś tajemnicza więź; tak, jakby poznali się już wcześniej.  Mimo usilnych starań dziewczyny, aby zostać zauważoną, chłopak traktuje ją oschle.  Wtedy w to wszystko angażuje się Cam, postać zupełnie inna niż Daniel. Co Luce zrobi? Tajemnica goni tajemnicę ....

Książkę czyta się łatwo. Jest to powieść typowo młodzieżowa, ale myślę, że starsi czytelnicy też chętnie by po nią sięgnęli. Prosty język i zróżnicowane postacie oraz ciekawa fabuła czynią z niej pozycję idealną na wieczory z kubkiem kakao.

Bardzo podoba mi się także okładka, która już od pierwszego spojrzenia wprowadza nas w ten niesamowity, tajemniczy i mroczny świat fantastyki.

 TUTAJ możesz zobaczyć polski trailer do tej książki, a TUTAJ przeczytasz jej fragment!

Monika,  13 lat
1 komentarz:

  1. Lubię "Upadłych", ale "Łza" jest zdecydowanie lepsza! :) Dostałam na MIkołaja i już ją pochłonęłam! Polecam!

    OdpowiedzUsuń