tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 5 marca 2012

"Lewiatan" - Thomas Sniegoski - recenzja

Po niespodziewanym zakończeniu pierwszej części, (TUTAJ moja recenzja) kiedy to giną przybrani rodzice Aarona, a ich chory na autyzm syn zostaje porwany, chłopak wyrusza mu na ratunek. Przy okazji zamyka rozdział w swoim życiu i pozostawia w tyle wszystko, razem z nowo poznaną dziewczyną Vilmą. W dalszej podróży towarzyszy mu tylko upadły anioł Kamael i nierozłączny przyjaciel, pies Gabriel. 

Kierując się przeczuciem Aaron dociera do Blithe. Wierzy, że to właśnie tutaj przetrzymywany jest Stevie. Nie ma jednak pojęcia, jak bardzo się myli i z czym przyjdzie mu się zmierzyć. W tym samym czasie w Lynn, Vilma musi się zmierzyć z koszmarami nawiedzającymi ją co noc…

Druga część to tak naprawdę bitwa Aarona z samym sobą. Boi się on swoich mocy i nie chce ich używać, co stawia pod znakiem zapytania jego misję jako wybrańca.

„Lewiatan” Thomasa Sniegoskiego, tak samo jak poprzednia część  "Upadłych", został napisany spójnym i jasnym językiem. Autor ukazuje nam świetnie wykreowane, odosobnione miasteczko, w którym nic nie jest takie jakie powinno. Akcja wciąga od pierwszej strony, więc nie ma kiedy się nudzić. Nie pozostawia też uczucia rozczarowania, że Sniegowski napisał dalsze części zamiast pozostać tylko przy jednej.     

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki.

Polecam, Sunny Girl, 17 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Jaguar.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz