tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 13 marca 2012

"Mój sąsiad celebryta" - Hilary Freeman - recenzja

Autorką książki "Mój sąsiad celebryta" jest była modelka, mieszkająca w Londynie wraz z mężem muzykiem Hilary Freeman.
Rose mieszka w Camden Town dzielnicy sławy. Kiedy dziewczyna dowiaduje się, że jeden z członków zespołu Fieldstar, Rufus Justice zostanie jej sąsiadem, postanawia się z nim spotkać. I chociaż okazuje się on trochę inny niż myślała, nie bardzo jej to przeszkadza. W końcu to jeden z najbardziej sławnych perkusistów w całej Anglii! 
Niebawem do Rufusa przyjeżdza na wakacje jego młodszy brat Max. Dlatego muzyk prosi Rose, aby się nim trochę zajęła. Okazuje się, że świetnie się dogadują i bardzo się polubili. Max postanawia zaprosić Rose na randkę i wtedy wszystko zaczyna się komplikować. To przecież jej przyjaciółce podoba się ten chłopak! Jednak nasza bohaterka nie chce zranić Maksa i postanawia zostać jego dziewczyną. Dzięki temu jest częstym gościem u jego brata, poznaje resztę zespołu i ... pewien skrzętnie skrywany sekret perkusisty.
W tym czasie druga przyjaciółka Rose, wraz z mamą, pojechała na jakąś dziką wyspę, gdzie miała się oczyścić duchowo. Tak naprawdę umierała tam z nudów i poprosiła o jakieś ciekawe ploteczki. Rose  napisała więc między innymi o krępującym problemie Rufusa, niestety zapomniała powiedzieć, że jest to ściśle tajna wiadomość . Parę dni później na okładkach gazet pojawia się zdjęcie sławnego muzyka Rufusa Justica i w tytule jego od dawna ukrywaną tajemnicę...
Jak poradzi sobie z tym Rufus?
Czy Rose będzie za to odpowiadać?
I co stanie się z Rose i Maksem?

W  książce na pewno znajdziecie odpowiedzi na te pytania. Fabuła jest bardzo wciągająca, zaczynamy przeżywać problemy głównych bohaterów, przez co książkę czyta się bardzo szybko. Jest napisana prosto i nadaje się dla każdej nastolatki, zwłaszcza dla zainteresowanych życiem gwiazd. Polecam:)
Carmen, 14 lat
Za książkę dziękuję Wydawnictwu Akapit - Press!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz