tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 16 marca 2012

"Niezapominajki" - Ewelina Kłoda - recenzja


Iza po śmierci swojej matki musi się wyprowadzić z ukochanego Krakowa do dziadka, z którym do tej pory wcale nie utrzymywała kontaktów. Gdy dziewczyna przekroczy magiczną osiemnastkę, chce jak najszybciej wyprowadzić się od dziadka, bo wydaje jej się, że on nie chce  utrzymywać z nią kontaktów, a co dopiero mieszkać pod wspólnym dachem. 

Nasza bohaterka ma nadzieję, że któregoś dnia odnajdzie swojego ojca, którego nigdy nie widziała. Kilka dni po przyjeździe, Iza poznała Majkę oraz Arka i bardzo szybko się z nimi zaprzyjaźniła.  Poznaje też przyjaciela swojej zmarłej matki - Geralda, który znał jej niektóre sekrety, więc Iza ufa, że będzie się mogła dowiedzieć co nieco na temat swojej rodziny. Zamęt w jej życiu wprowadzi też Krzysiek, do którego dziewczyna zaczyna coś czuć, lecz nie wie jak to określić, gdyż przysięgła sobie że nigdy się nie zakocha.

Książka Eweliny Kłody Niezapominajki jest wzruszającą powieścią w formie pamiętnika głównej bohaterki. Opowiada o jej rozterkach, wzlotach i upadkach, a także trudnej miłości i wielu zagadkach, związanych z jej zmarłą matką. 

Polecam książkę młodzieży wkraczającej w dorosłość, a także samym dorosłym, gdyż mogą sobie przypomnieć o swojej młodości. Książka ma ciekawie poprowadzoną akcję i naprawdę wciąga. 

Szczerze polecam!
Grazia, 15 lat


Wydawnictwu Zysk i S-ka dziękuję za możliwość przeczytania tej książki!


                                                          

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz