tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 15 marca 2012

"Błękit szafiru" - Kerstin Gier - recenzja


Kerstin Gier jest Niemką. Jej wszystkie książki utrzymują się na listach bestsellerów. Sławę zawdzięcza właśnie „Trylogii Czasu”, która podbiła świat i sprawiła, że autorka z dnia na dzień stała się znaną i cenioną pisarką.

Szesnastoletnia Gwendolyn odziedziczyła gen podróży w czasie. Jednak nikt o tym nie wiedział, nawet ona sama. Gen ujawnił się, gdy dziewczyna szła do sklepu. Od tego czasu, jej nie całkiem normalne życie, zamieniło się w czyste szaleństwo. Zero wolnego czasu, spotkań z koleżankami, wypadów na rower czy do kina. No i jeszcze poznała Gideona, o dwa lata starszego podróżnika w czasie, zabójczo przystojnego chłopaka, któremu będzie towarzyszyć we wszystkich przeskokach czasoprzestrzennych. Między nimi coś zaiskrzyło. Gwendolyn zakochała się w Gideonie, jednak jeżeli chodzi o jego uczucia... nigdy nie można być niczego pewnym. Podczas jednej z samotnych podróży Gwendolyn spotyka swojego dziadka, który wyjawia jej kilka tajemnic związanych z ucieczką Lucy i Paula. Nie zapominajmy również o misji wyznaczonej przez hrabię de Saint Germaina i wizycie na balu w XVIII wieku.
Czy uczucie między Gwendolyn i Gideonem rozkwitnie?
A może to tylko chwilowe zauroczenie?
Czy odnajdą drugi chronograf?
Czy dowiedzą się jaki sens miała kradzież i ucieczka Lucy i Paula?
Czy misja się powiedzie?

„Błękit szafiru” to druga część Trylogii Czasu. Wciągająca opowieść, którą pochłonęłam w oka mgnieniu. Niektórym może się wydawać, że jest to nudna seria przez wzgląd na bale, naukę etykiety i fechtunku, jednak tak nie jest. Autorka obala mity na temat popołudniowych herbatek i balów z XVIII wieku. Wartka akcja, niesamowite zwroty akcji, humor – to wszystko znajdziecie w tej właśnie książce. Ja nie mogę się już doczekać, kiedy przeczytam trzecią część, „Zieleń szmaragdu”.
Gorąco polecam,
Annabeth, 13 lat

Za możliwość przeczytania tej niesamowitej książki dziękuję Wydawnictwu Egmont 

 

1 komentarz:

  1. Mam na oku tę serię i w najbliższym czasie chce sobie kupic pierwszą część

    OdpowiedzUsuń