tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 21 marca 2012

„Sejf z milionem w środku, czyli bestseller IIIb” - Małgorzata Kondej - recenzja


Małgorzata Kondej – dziennikarka, poetka, autorka opowiadań dla dzieci. Książka „Sejf z milionem w środku, czyli bestseller IIIb” została wyróżniona w konkursie literackim im. Astrid Lindgren.

„Sejf z milionem w środku …” nie jest typową książką z rozdziałami. Znajdują się w niej krótkie opowiadania dotyczące różnych postaci. Autorka przedstawiła tu dzieci, którym nie brakuje marzeń.

Felek jest chłopcem chorym na raka. Dużo czasu spędza w szpitalach, często przeprowadza się i nie może przez to znaleźć sobie przyjaciela, mimo, że bardzo tego pragnie. Wychowawczyni klasy IIIb chce, by Felek poznał lepiej swoja klasę i proponuje uczniom, aby każdy z nich napisał historię z własnego życia – smutną lub wesołą. I tak właśnie powstaje zbiór opowiadań, które możemy przeczytać w „Sejfie z milionem w środku…”

Książka podobała mi się, bo każda opowieść jest inna. Mówi o jeszcze niespełnionych marzeniach, śmiesznych i zabawnych wspomnieniach, o smutku, o myślach dzieci. Pokazuje realny, bądź zmyślony świat widziany oczami trzecioklasistów.

Książkę polecam dzieciom od lat ośmiu w górę. W tym przypadku nie ma ograniczeń. Nawet dorosłym ona się z pewnością spodoba.

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki. 
Martyna, 12 lat

Wydawnictwu Stentor dziękuję za udostępnienie książki!

1 komentarz: