tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 21 marca 2012

"Wirtualnik egoistki"- Agnieszka Olszanowska - recenzja


Autorką "Wirtualnika egoistki" jest Agnieszka Olszanowska. O samej autorce na razie niewiele wiadomo, lecz myślę, że już niedługo będzie osobą bardzo popularną wśród młodych czytelników!

Książka ta należy do grupy powieści obyczajowych dla młodzieży.  A to dlatego, iż opisywane w niej zdarzenia są na porządku dziennym i każdy ich może doświadczyć. 

Młoda mężatka o imieniu Milena, na dwa dni przed przeprowadzką, postanawia przypomnieć sobie czasy licealne i odświeża  swój wirtualnik. Jeśli czujesz się samotny, zagubiony albo masz wiele rozterek, związanych nie tylko z dojrzewaniem społecznym, ale i duchowym - NAPISZ. Na pewno nie zostaniesz sam ze swoimi problemami. OFC. – Od tego niepozornego ogłoszenia się wszystko zaczęło. Milena korespondowała z ,,czarnym’’, czyli księdzem. Opisywała mu swoje całe życie. Od zawodów miłosnych, przez opowiadania o szkole i życiu codziennym, po przeżycia związanie ze śmiercią ukochanej babci. Pisała też o tym jak ciężko przekroczyć przysłowiowy próg dorosłości. Ile odwagi potrzeba, aby zmierzyć się z codziennością.

 Moim zdaniem to świetna powieść ! Napisana łatwym do zrozumienia dla każdego językiem. Dodatkowo, czytanie ułatwia przeplatanie się normalnego tekstu z elektroniczną rozmową pomiędzy OFC a Małą, czyli między księdzem "terapeutą", bo tak go można nazwać, a główną bohaterką. 

Jeśli zainteresowała Cię ta książka, możesz zajrzeć do innych powieści z serii ‘’Smak dorosłości’’. 

Aria, 14 lat

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Skrzat za możliwość przeczytania tej książki!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz