tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 2 marca 2012

"Skrzydła Laurel" - Aprilynne Pike - recenzja


Jeśli nadal wierzycie, że wróżki mają skrzydła i rzucają zaklęcia, to stanowczo powinniście sięgnąć po debiutancką  książkę Aprilynne Pike SKRZYDŁA LAUREL.    
          
Główna bohaterka, tytułowa Laurel, została adoptowana w wieku trzech lat, a jej niezwykłe nawyki żywieniowe zaskakują wszystkich, czasem nawet jej przybranych rodziców. Jednak to nic w porównaniu z tym co dopiero wydarzy się w życiu dziewczyny, a wszystko to co do tej pory uznawała za świat baśni i legend okaże się rzeczywistością. Całe dotychczasowe życie Laurel uczyła się w domu. Teraz kiedy przeprowadzają się do Crescent City w Kalifornii, dziewczyna po raz pierwszy  zostaje zapisana do szkoły. Nie jest nią zachwycona – przeszkadza jej hałas, ciemne korytarze i obyczaje tamtejszej młodzieży. Jednak nie potrafi oprzeć się urokowi Davida, którego poznaje już pierwszego dnia. Tylko komu Laurel odda swoje serce? Uczynnemu Davidowi czy pewnemu siebie i dowcipnemu Tamaniemu?      

Kiedy pierwszy raz zetknęłam się z tą książką jakoś nie mogłam nabrać do niej przekonania, a teraz kiedy już ją skończyłam wyrzucam sobie, że czekałam tak długo! 

Jest to delikatna i subtelna historia o świecie wróżek i magii, choć nie zabraknie w niej akcji i tajemnic do rozwiązanie, a czyta się ją łatwo i przyjemnie, oraz nie trzeba męczyć się z oklepanym wizerunkiem wróżki.      
                           
Polecam ją wszystkim miłośnikom sagii Zmierzch i cyklu Nieśmiertelnych, bo jeśli podobały się wam tamte książki to w tej z pewnością się zakochacie, a jeśli tamtych nie lubicie, to i tak sięgnijcie po Skrzydła Laurel, nie traćcie czasu, tak jak ja :).

Sunny Girl, 17 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu!5 komentarzy:

 1. Czytałam, świetna jest ! :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciągle zwlekam, ale skoro polecasz ją miłośnikom Zmierzchu i Niesmiertelnych to muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest świetna. Przeczytałam już trzecią część. Z niecierpliwością czekam na czwartą. Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytam to od 16 dzisiaj, a przeczytałam 100 stron! Czyta się to lekko, łatwo i przyjemnie, choć mogłoby się więcej dziać. Mnie ta książka wciągnęła. ale nie lubię głównej bohaterki: za dużo dziwnych cech, za mało charakteru. Okładka okropna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam ! Świetna książka. Niestety muszę odciążyć domową biblioteczkę i z przykrością się jej pozbywam. Czułam bym się lepiej gdyby ktoś kto ją doceni, się nią zaopiekował. http://wroclaw.gumtree.pl/c-Sprzedam-gry-ksiazki-SKRZYDLA-LAUREL-Aprilynne-Pike-W0QQAdIdZ400715535


  Ania

  OdpowiedzUsuń