tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 16 marca 2012

"Światła pochylenie" - Laura Whitcomb - recenzja


„Światła pochylenie” jest to debiutancka powieść  Laury Whitcomb, która na co dzień uczy angielskiego.

Główna postać, Helen, nie żyje od 130 lat. Jest duchem lub światłem, co, spowodowało, że nie pamięta swej przeszłości, wie tylko, ile miała lat, gdy  umarła i jak się nazywa. Jej tajemnicza przeszłość powoduje, iż nie wie, dlaczego jej dusza została potępiona . Uważa tak, ponieważ  za każdym razem, gdy umiera jej towarzysz,  ona jest zsyłana do piekła . 

Któregoś dnia, gdy siedzi na lekcji ze swoim kolejnym towarzyszem, stwierdza,   przygląda się jej jakiś chłopak. Na początku ucieka przestraszona, ale później  zaczyna z nim rozmawiać, co sprawia, że nawiązuje się miedzy nimi wyjątkowa więź . 

James jest również  światłem. Pewnego razu odkrył,  że po ziemi chodzą puste ciała, które zostały opuszczone przez dusze . Z zajęciem tych ciał wiąże się wiele problemów, ale jest to jedyna szansa, by Helen i James mogli być razem. Wiele w tej powieści się wydarzy, ale czy w ogóle dla nich możliwy jest happy end? Musicie przekonać się sami!

Jedną z wielu zalet tej niesamowicie intrygującej książki jest to, że autorka łączy ze sobą nieziemską historię miłosną z codziennymi problemami nastolatków.
Książka jest napisana łatwym i zrozumiałym językiem . Świat wykreowany przez autorkę,  choć nierealny wydaje się nam rzeczywisty, a bohaterowie świetnie przedstawieni.  Gorąco wszystkim polecam, jako odskocznię od codziennych problemów! 

Mam nadzieję, że Laura Whitcomb napisze jeszcze wiele wspaniałych książek!

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki.

Paula, 15 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Initium!

1 komentarz:

  1. Już od dawna mam ją na swojej liście... Nastolatką już nie jestem, ale ksiażka wydaje się ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń